• Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
    Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
    Portal Kaznodziejski
    Peregrynacja relikwii św. Gerarda
  • Menu

    Spotkanie redemptorystów pracujących w Danii

    1 sierpnia – w Uroczystość św. Alfonsa de Liguori w Kopenhadze  odbyło się
    spotkanie redemptorystów pracujących w Danii. Na spotkaniu był obecny ks. bp
    Czesław Kozoń (Ordynariusz Diecezji Kopenhaskiej) i o. Janusz Sok
    (Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów)

    Pierwsi Polacy zaczęli przybywać do Danii w 1893 roku. Polscy redemptoryści
    w Danii pracują od 1950 r. (o. Jan Szymaszek). Obecnie obsługują trzy
    parafie, w: Kopenhadze, Nestved i Odensee.

    na zdjęciu:

    O. Władysław Zdunek i O. Józef Dudek (Przełożony Regii) – 50 lat kapłaństwa
    O. Leszek Kapusta i O. Wiesław Podlach – 25 lat kapłaństwa

    Udostępnij