Spotkanie redemptorystów pracujących w Danii
1 sierpnia – w Uroczystość św. Alfonsa de Liguori w Kopenhadze odbyło się
spotkanie redemptorystów pracujących w Danii. Na spotkaniu był obecny ks. bp
Czesław Kozoń (Ordynariusz Diecezji Kopenhaskiej) i o. Janusz Sok
(Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów)
Pierwsi Polacy zaczęli przybywać do Danii w 1893 roku. Polscy redemptoryści
w Danii pracują od 1950 r. (o. Jan Szymaszek). Obecnie obsługują trzy
parafie, w: Kopenhadze, Nestved i Odensee.
na zdjęciu:
O. Władysław Zdunek i O. Józef Dudek (Przełożony Regii) – 50 lat kapłaństwa
O. Leszek Kapusta i O. Wiesław Podlach – 25 lat kapłaństwa




























