Śp. o. Jan Siemiński upamiętniony w Gliwicach
Tablicę upamiętniającą legendarnego kapelana śląskiej „Solidarności”, śp. o. Jana Siemińskiego odsłonięto w sobotę 11 czerwca przy gliwickiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Redemptorysta przez wiele lat wspierał rodziny internowanych i aresztowanych oraz angażował się w organizowanie spotkań. Był współzałożycielem Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Po 1990 wspierał m.in. Polaków na Wschodzie.
Odsłonięcie tablicy poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem bp Gerarda Kusza, biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej, w której wzięło udział wielu kapłanów i działaczy śląskiej „Solidarności”.
inf. za: KAI; więcej>>




























