• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rzym: wkrótce odnowione wskazania dla duszpasterstwa młodzieżowego i powołaniowego

  Generalna Komisja ds. Duszpasterstwa Młodzieżowego i Powołaniowego pracowała nad odnowieniem wskazań dla duszpasterstwa młodzieżowego i powołaniowego w Zgromadzeniu Redemptorystów – spotkanie odbyło się w Rzymie w dniach 5-8 listopada 2019 r.

  Komisja działa w ramach Sekretariatu Generalnego ds. Ewangelizacji. Jej zadaniem jest m.in. przedstawienie zgromadzeniu wskazań dla wspomnianego duszpasterstwa, które będą wypływać z redemptorystowskiego charyzmatu, duchowości i najnowszej nauki Kościoła, zwłaszcza w sprawach ewangelizacji młodzieży i wraz z nią.

  Dokument, który uwzględnia znaki czasu i obecne realia ma nadać jedność i inspirować do dynamizmu misyjnego na polu pracy z młodzieżą, którą uznajemy za jeden z naszych misyjnych priorytetów.

  Ostateczna wersja dokumentu zostanie przesłana liderom i animatorom duszpasterstw młodzieżowego i powołaniowego w różnych konferencjach w celu ich oceny i poprawek.

  Jako komisja jesteśmy wdzięczni wszystkim za Wasz wkład i zaangażowanie w sprawy młodych ludzi w różnych duszpasterstwach.

  o. Paweł Drobot CSsR, przewodniczący Generalnej Komisji ds. Duszpasterstwa Młodzieżowego i Powołaniowego, Warszawa

  za: cssr.news; fot. ŚDM Panama 2019, arch. własne

  Udostępnij