• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rzym: spotkanie prowincjałów z Zarządem Generalnym

  Trzydziestu przełożonych wyższych naszego zgromadzenia, w tym także o. Dariusz Paszyński CSsR, przełożony Prowincji Warszawskiej, uczestniczyło w tygodniowym spotkaniu formacyjnym dla grupy j. angielskiego zorganizowanym przez Zarząd Generalny w Rzymie.

  Rozpoczęło się w miniony poniedziałek, 6 marca 2023 r., Eucharystią w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy i trwało przez kolejne cztery dni, podczas których uczestnikom przedstawiono zagadnienia związane z ich posługą przełożeńską oraz współpracą z Radą Generalną.
  O. Generał Rogerio Gomes i radni generalni przedstawili wizję na najbliższe sześciolecie oraz różne zagadnienia związane z ich odpowiedzialnością. Byli też dostępni do dyskusji i rozmów indywidualnych. Uczestnicy poznali centralne instytucje naszego Zgromadzenia. Zostali wprowadzeni w kwestie administracyjne, procedury kanoniczne, ubezpieczenia i administrację finansową oraz dyskutowali o aktualnych problemach i wyzwaniach przełożeństwa. Na zakończenie spotkania przełożonym wyższym został przedstawiony dokument końcowy XXVI Kapituły Generalnej.

  Oprócz sesji formacyjnych bardzo ważnym elementem spotkania była codzienna celebracja Eucharystii i braterskie dzielenie się przy różnych okazjach w grupie uczestników oraz w całej międzynarodowej wspólnocie redemptorystów św. Alfonsa i Collegio Maggiore w Rzymie.

  W sobotę, w ostatnim dniu spotkania, przełożeni pielgrzymowali do Pagani, aby modlić się przy grobie św. Alfonsa de Liguori i przez jego wstawiennictwo powierzyć Najświętszemu Odkupicielowi swoją posługę w Zgromadzeniu.

  za: cssr.news

  Udostępnij