• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rzym: rozpoczęła się pierwsza, europejska faza XXVI Kapituły Generalnej

  Wielkimi krokami zbliża się kanoniczna faza XXVI Kapituły Generalnej Zgromadzenia Redemptorystów. Poprzedzają ją spotkania kontynentalne – w Rzymie w dniach 21 marca do 1 kwietnia 2022 r. obraduje Konferencja Redemptorystów Europy.

  W obradach uczestniczą przełożeni prowincji i wiceprowincji, wybrani z Europy delegaci na fazę kanoniczną oraz o. Michael Brehl, przełożony generalny, radni generalni oo. Alberto Eseverri, Pedro López i Nicolás Ayouba, koordynator Konferencji Europy, o. Johannes Römelt. Moderatorami obrad są ojcowie Gianni Congiu i Piotr Chyła. Spotkanie wspomagają dwaj notariusze i dwaj tłumacze.

  WIĘCEJ: XXVI Kapituła Generalna Zgromadzenia Redemptorystów oficjalnie zwołana

  WIĘCEJ: Za rok XXVI Kapituła Generalna Zgromadzenia Redemptorystów – dokument roboczy już przygotowany

  Trzej przedstawiciele Prowincji Lwowskiej z ogarniętej wojną Ukrainy nie mogli przybyć. O. Andryi Rak, przełożony prowincji połączył się z uczestnikami obrad i przedstawił trudną sytuację, jakiej doświadczają u siebie w kraju i w prowincji. Współbracia z Ukrainy przyjmują uchodźców w swoich domach i parafiach, towarzyszą wiernym, dzieląc się dobrami materialnymi i zachęcając do modlitwy. O. Andryi podziękował Zgromadzeniu za wsparcie, jakie otrzymuje, zwłaszcza z Prowincji Warszawskiej, Bratysławsko-Praskiej i Wiceprowincji Michalovce i prosił o dalsze towarzyszenie w modlitwie.

  W ciągu tych pierwszych czterech dni przedstawiono sprawozdanie przełożonego generalnego o stanie Zgromadzenia, sprawozdania różnych Sekretariatów i Komisji na poziomie kontynentalnym, sprawozdania komisji i urzędów Zarządu Generalnego oraz sprawozdanie koordynatora konferencji. Prezentacjom towarzyszyła praca w grupach oraz sesje plenarne, które pozwoliły uświadomić sobie stan Zgromadzenia.

  O. Laureano del Otero z Albanii przedstawił sytuację misji redemptorystów w tym kraju i plany wzmocnienia naszej obecności – Albania jest szczególnie otwarta na ewangelizację.

  Po tych kilku dniach rozpoczyna się praca szczególnie ważna dla pierwszej fazy kapituły: przestudiowanie i wzbogacenie dokumentu roboczego, opracowanie planu strategicznego konferencji, studium przedstawionych postulatów i zaproponowanie kandydatów na nowego przełożonego generalnego i radnego generalnego z Europy.

  Ufamy, że Eucharystia, modlitwa, atmosfera braterstwa wśród uczestników I fazy Kapituły Generalnej oraz wsparcie modlitewne wszystkich współbraci i świeckich współpracowników konferencji sprawią, że to spotkanie przyniesie obfite owoce.

  o. Pedro López CSsR, radny generalny, Rzym

  za: cssr.news

   

  Udostępnij