• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rozpoczął się Miesiąc Odnowy Duchowej

  Lubaszowa

  W dniu 5 lipca br. Mszą Świętą, której przewodniczył o. Janusz Sok CSsR, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, rozpoczął się miesiąc odnowy duchowej. Odbywać się on będzie w dwóch miejscach: w Lubaszowej (do 23 lipca), a następnie w Krakowie.

  Tegorocznymi uczestnikami miesiąca odnowy, oprócz siedmiu alumnów, którzy w czerwcu ukończyli piąty rok studiów w WSD Redemptorystów w Tuchowie, są ojcowie, którzy posługują w różnych domach na terenie całej Polski, jak również i poza jej granicami – z Włoch, Niemiec oraz Białorusi. Kapłani ci przeżywają w tym roku swój dziewiąty, dziesiąty oraz jedenasty rok posługi kapłańskiej. Na miesiącu odnowy duchowej gościmy również współbraci z Ukrainy (2 kleryków i 2 ojców), którzy postanowili razem z nami, poprzez uczestnictwo w miesiącu odnowy, dokonać swoistej „renowacji” swojego życia duchowego oraz podjąć refleksję nad swoim kilkuletnim życiem kapłańskim oraz zakonnym.

  Miesiąc odnowy duchowej, jak sama nazwa wskazuje, jest dla młodych kapłanów szansą na dokonanie rewizji życia zakonnego i kapłańskiego. Stanowi przypomnienie sobie najważniejszych aspektów związanych z duchowością chrześcijańską, posługą kapłańską, psychologią człowieka czy życiem wspólnotowym w Zgromadzeniu poprzez wsłuchiwanie się w różnego rodzaju konferencje, które wygłaszają uczestnikom zaproszeni prelegenci – duchowni, jak i świeccy. To czas zarówno intensywnej modlitwy oraz refleksji nad swoim życiem, jak również możliwość odpoczynku i regeneracji sił fizycznych przed kolejnymi latami posługi zakonnej, misyjnej i kapłańskiej. Dla jego najmłodszych uczestników, a więc dla alumnów seminarium, jest to czas bezpośredniego przygotowania się do złożenia profesji wieczystej w Zgromadzeniu, co będzie miało miejsce 15 sierpnia br., w uroczystość Wniebowzięcia NMP.

  Polecając ten szczególny czas Panu Bogu, powierzamy się opiece Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy oraz naszych świętych i błogosławionych współbraci, prosząc, aby tegoroczny miesiąc odnowy duchowej był dla nas wszystkim czasem rzeczywistej rewizji naszego życia zakonnego i kapłańskiego, jak również rozpaleniem się na nowo miłością do Zgromadzenia oraz Jezusa Chrystusa, Odkupiciela świata.

  Tekst i zdjęcia: Norbert Żukliński CSsR

  Udostępnij