• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rok Świętego Klemensa: Czas dla nas [NOWOŚĆ]

  Wydawnictwo „Homo Dei” w Roku Świętego Klemensa Hofbauera poleca książkę dla dzieci i młodzieży o tym niezwykłym Świętym. To książka Doroty Łukomskiej pt: Czas dla nas albo niezwykła podróż ze Świętym w tle. Zapraszamy na stronę Homo Dei!

  * * *
  Wakacje trzynastoletniego Klema: upalny sierpień w Rzymie i Wiedniu z ojcem i wujem, na szlaku zabytków i opowieści, by odnaleźć ślady historii sprzed ponad dwustu lat. Historii zwykłego chłopaka z czeskiej wsi, który pragnął zostać kapłanem, by służyć ludziom żyjącym w biedzie i poniżeniu…

  Klemens Hofbauer: piekarz, pustelnik, redemptorysta, niezłomny opiekun i apostoł najbardziej opuszczonych, twórca szkół i sierocińców w porozbiorowej Warszawie, przyjaciel i nauczyciel wiedeńskich elit intelektualnych, święty. Tę historię warto poznać!

  * * *

  „Wydawało mi się, że życie takiego zwykłego zakonnika nie może być zbyt ciekawe. A to było jak jakaś powieść przygodowa!”

  * * *

  Dorota Łukomska – od lat mieszkanka Zamościa. Z zawodu dziennikarz publicysta. Pasje życia: książki, podróże i historia od tej najdawniejszej po czasy nowożytne. Szczególny sentyment – Rzym i jego dzieje. Ulubiony pisarz – Steven King. Ulubiony bohater – od kilku lat o. Klemens Hofbauer.

  Udostępnij