• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rok 2019 – Rokiem Św. Gerarda Majelli u polskich redemptorystów!

  We wspólnotach, parafiach i instytucjach Prowincji Warszawskiej Redemptorystów rok 2019 będzie Rokiem Świętego Gerarda Majelli!

  Dedykując czas od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 św. Gerardowi, chcemy poprzez różne wydarzenia i publikacje przypominać i przybliżać postać naszego świętego Współbrata. W naszych placówkach duszpasterskich czynimy starania, by ożywić kult, zaś tam, gdzie św. Gerard jeszcze nie jest znany, propagujmy nabożeństwo ku jego czci.

  WIĘCEJ: św. Gerard Majella (1726 – 1755)

  Rok ma swoje specjalne logo – postać św. Gerarda oraz gołębicę, symbol Ducha Świętego,  jako nawiązanie do aktualnego roku duszpasterskiego w Polsce. Autorem grafiki jest o. Andrzej Kowalski CSsR.

  WIĘCEJ: Logo Roku Świętego Gerarda Majelli do pobrania w dużym rozmiarze w pliku JPG

  WIĘCEJ: Logo Roku Świętego Gerarda Majelli do pobrania w dużym rozmiarze w pliku PDF

  WIĘCEJ: Logo Roku Świętego Gerarda Majelli do pobrania w dużym rozmiarze w pliku CDR

  Charyzmat św. Gerarda jest bardzo aktualny. W nim wsparcia mogą szukać ludzie zagubieni, potrzebujący nawrócenia i przebaczenia grzechów w sakramencie pokuty i pojednania. Wstawiennictwu Świętego mogą polecać się matki oczekujące dziecka, małżeństwa proszące o dar potomstwa oraz rodziny stojące przed różnymi trudnymi wyzwaniami.

  Wpatrzeni w naszego świętego Współbrata, jakże klarownego w swych postawach, odważnie podejmijmy refleksję nad motywacją i owocami naszego powołania. Dostrzegając jego nieustanne dążenie do świętości poprzez bezwarunkowe posłuszeństwo woli Bożej, powracajmy do pierwotnej gorliwości i zachwytu Jezusem. W mocy Bożego Ducha głośmy obfite Odkupienie! Jak św. Gerard, dajmy ludziom odczuć, że jesteśmy „mężami Bożymi”. Dążmy do tego, aby poprzez naszą posługę doświadczali miłosiernej miłości Ojca Niebieskiego.

  Już na początku Roku św. Gerarda, podczas kolędy, będziemy mieć okazję osobiście zachęcać parafian do bliższego zapoznania się ze Świętym i podarować im okolicznościowy obrazek z modlitwą. Ufam, że różne inicjatywy liturgiczne, pastoralne, wydawnicze czy naukowe – o których będziecie informowani na bieżąco – umocnią nas i wszystkich, do których jesteśmy posłani.

  Św. Gerardzie, wspieraj nas swym przykładem i wstawiennictwem: w naszych wspólnotach – w odnawianiu ducha zakonnego wbrew pokusie światowości, a w naszym apostolacie – w dawaniu pierwszeństwa zapałowi ewangelicznemu wbrew pokusie ograniczenia się do starych, sprawdzonych form duszpasterskich. Bądź nam bliskim bratem, jasnym przewodnikiem, módl się za nami!

  Redemptoryści

   

  Udostępnij