• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rekolekcje Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich

  W sobotę, 13 października 2018 r. , w dzień szczególnie poświęcony Maryi, na Lubaszowskiej Górze Tabor zakończyły się trzydniowe rekolekcje dla członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich. Rekolekcje te poprowadził dla nas socjusz nowicjatu – o. Marcin Klamka CSsR.

  Ojciec Marcin w swoich konferencjach nawiązywał wiele razy do modlitwy i relacji, a naszymi przewodnikami byli święci redemptoryści. Rekolekcje rozpoczęły się w środę, więc nie mogło zabraknąć Nieustannej Nowenny. Szczególnym punktem drugiego dnia była pielgrzymka do Tuchowa, gdzie wraz ze wspólnotą domową zjedliśmy kolację, a potem udaliśmy się do bazyliki na różaniec i Mszę. Po Eucharystii miało miejsce spotkanie z braćmi klerykami, którzy opowiedzieli nam o tym, co dzieje się w seminarium i co udało się rozwinąć, szczególnie podczas ostatniego roku.

  W piątek w naszej wspólnocie gościliśmy o. Józefa Grzywacza CSsR – misjonarza z Brazylii, który podzielił się z nami swoim 30-letnim doświadczeniem pracy na misjach i dziełami, jakie się tam rozwijają. O. Józef przybliżył nam też kult Matki Bożej, ponieważ tego dnia wypadało święto Matki Bożej z Aparecidy. Wieczorem spotkała nas miła niespodzianka: „Wiadomości CSsR z kraju i ze świata”, czyli pozdrowienia od braci, którzy obecnie przebywają na praktykach zagranicznych.

  Ostatnim dniem była sobota, przed południem o. Sylwester Cabała CSsR przybliżył nam sylwetkę Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego CSsR. Tego dnia swoją obecnością zaszczycił nas o. Dariusz Paszyński CSsR – wikariusz Prowincjała, który przewodniczył Eucharystii na zakończenie rekolekcji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także wszystkim współbraciom, którzy włączyli się w pomoc w przeżyciu tych rekolekcji i zapraszamy ponownie za rok!

  o. Witold Baran CSsR, o. Artur Prus CSsR, Tuchów, Centrum Duszpasterstwa Powołań Reedemptorystów

  WIĘCEJ: Pełna galeria zdjęć

  WIĘCEJ: Spotkanie z rodziną Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich

  Udostępnij