• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rekolekcje Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich

  W niedzielę, 6 października 2019 r. na lubaszowskiej Górze Tabor zakończyły się czterodniowe rekolekcje dla członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich. Poprowadził je przełożony wspólnoty na Lubaszowej – o. Dariusz Pabiś CSsR.

  Rekolekcje rozpoczęły się 3 października, w pierwszy czwartek miesiąca, uroczystą Eucharystią, w czasie której szczególnie prosiliśmy dobrego Boga o dar nowych powołań redemptorystowskich i o świętość życia kapłanów. O. Dariusz w czasie swoich konferencji mówił o współczesnych wyzwaniach i trudnościach, przed jakimi staje kapłan w obecnych czasach. Mówił też o wartości modlitwy za kapłanów jak i za tych, którzy stoją przed wyborem tej drogi.

  Szczególnym punktem rekolekcyjnych dni, a zarazem tak bardzo cenionym przez członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich, była wizyta nowicjuszy i braci kleryków wraz z przełożonymi. W czasie tego spotkania nasi najmłodsi współbracia opowiedzieli o tym, co dzieje się w seminarium i jak przeżyli czas wakacyjnych praktyk.

  Mając na uwadze Rok Świętego Gerarda, w niedzielę uczestnicy rekolekcji „spotkali się” ze Świętym Gerardem. To spotkanie poprowadził br. Krzysztof Makowski CSsR, przybliżając postać i duchowość świętego redemptorysty.

  Rekolektanci uczestniczyli także w inauguracji roku akademickiego w Tuchowie. Przywitani przez rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Tuchowie o. Macieja Sadowskiego CSsR, wsłuchali się w wykład pod tytułem: „Czy warto jeszcze studiować teologię?”, wygłoszony przez o. prof. dr. hab. Witolda Kaweckiego CSsR, po czym modlili się w czasie Eucharystii, której przewodniczył o. Dariusz Paszyński CSsR wikariusz prowincjała.

  Kolejnego dnia byli obecni na Mszy Świętej o godzinie 12.00, gdzie bracia Maksym i Paweł otrzymali święcenia diakonatu z rąk księdza biskupa Janusza Mastalskiego. Ten sakrament jeszcze ściślej wiąże ich z Chrystusem Odkupicielem, któremu pragną służyć w Zgromadzeniu Redemptorystów i nieść wszystkim obfite Odkupienie.

  Dziękuję wszystkim uczestnikom, a także wszystkim współbraciom, którzy włączyli się w pomoc w przeżyciu tych rekolekcji i zapraszam ponownie za rok!

  o. Szczepan Hebda CSsR, Tuchów

  * * *

  Świadectwa członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich:

  Wszystko co piękne szybko się kończy. Dziękujemy Bogu i Maryi za ten czas przeżytych dni skupienia. Głoszone słowo wyda we właściwym  czasie swe owoce. Życzymy wszystkim Ojcom, nowicjuszom i klerykom, obfitych łask Bożych, wytrwałości na drodze powołania. Ojcze Szczepanie! Bóg zapłać za Twoje serdeczne powitanie nas. Dziś już czas pożegnania. Zabieramy oprócz naszych bagaży wszystkich Was w naszych sercach. I zapewniamy o stałej modlitewnej pamięci.

  Wdzięczne Anna, Stanisława, Celina, Władysława i Anna z Nowego Sącza

  Jestem pierwszy raz, dzięki mojej sąsiadce, która poprosiła mnie abym z nią jechała. Jestem bardzo zadowolona, że przyjechałam. Poznałam bliżej seminarzystów. Co robią, jak pracują i jak się uczą. Tacy ludzie są bardzo potrzebni. Podobało mi się, że są oni tak radośni, otwarci na drugiego człowieka. Pięknie opowiadali o swoich zaangażowaniach. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Ojcom Redemptorystą. Dziękuję o. Dariuszowi Pabisiowi za piękne konferencje, które głęboko weszły do mojego serca i pozostaną na długo – oby dzięki łasce Bożej do końca życia.

  Maria z Kielc

  Składam serdeczne podziękowania za zorganizowanie rekolekcji Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich w Lubaszowej, które przeżyłam w skupieniu i modlitwie. Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich Ojców. Polecam Was Bogu i modlę się, by Bóg obdarzył Zgromadzenie Redemptorystów nowymi braćmi.

  Zofia z Kielc

  Udostępnij