• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rekolekcje redemptorystów w Cupertino

  Zakończyły się doroczne rekolekcje wielkopostne polskich redemptorystów posługujących w Ameryce Północnej. Rekolekcje odbywały się w ośrodku Our Lady of Santa Clara w Cupertino w Kalifornii w dniach 11-15.03.2019. W rekolekcjach uczestniczyli współbracia posługujący w Chicago, Cicero, Manville, Perth Amboy, Washington, Toronto oraz gość z Polski. Rekolekcje głosił o. dr Marek Kotyński CSsR, który swe rozważania prowadził wokół historii i teologii ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Maryja Nieustającej Pomocy od lat błogosławi i prowadzi misje redemptorystów na całym świecie. W niemal każdej parafii redemptorystowskiej co tydzień odprawiane jest nabożeństwo nieustannej nowenny, które cieszy się wśród wiernych niesłabnącą popularnością. Ikona, zawierająca podstawowe prawdy wiary objawione nam w ewangeliach, jest przyjmowana i czczona w wielu kościołach na świecie. Rekolekcyjne spotkanie z Matką Bożą Nieustającej Pomocy będzie dla nas niewątpliwie impulsem misyjnej odnowy i pobudzenia gorliwości.

  Podczas dorocznego spotkania dokonano także wyboru koordynatora dla współbraci prowincji Warszawskiej posługujących w USA i Kanadzie. Został nim o. Stanisław Słaby CSsR, proboszcz parafii Najświętszego Odkupiciela w Manville NJ.

  O. Jacek Cydzik CSsR, Toronto

  Udostępnij