• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji

  Fanpage Stowarzyszenia na Facebooku

  IMGP3182

  Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji to wspólnota działająca przy Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie gromadząca osoby, którym leży na sercu wspieranie misji zagranicznych Kościoła, w myśl nakazu Chrystusa zawartego w Ewangelii: Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego (por. Mt 28,19). Początkowo stowarzyszenie gromadziło, oprócz kleryków, przede wszystkim osoby dorosłe i starsze, które swoją modlitwą i ofiarą wspierały misje i misjonarzy. Z czasem te osoby pociągnęły za sobą młodzież zainteresowaną tematyką misyjną.

  Obecnie Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji to przede wszystkim wspólnota młodzieżowa. Cotygodniowe spotkania RSPM-u to dla młodych ludzi czas poznawania tematyki misyjnej i samych misjonarzy, często zapraszanych na spotkania. We wspólnotowej formacji nie brakuje również rozmaitych form modlitwy, a także katechezy, mającej na celu stopniowy wzrost w wierze uczestników spotkań.

  Istotnym elementem działalności wspólnoty jest przygotowanie Misyjnego Jarmarku z Aniołami, który corocznie odbywa się na terenie sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej przed Świętami Bożego Narodzenia. Dochód ze sprzedaży jarmarkowych produktów jest przeznaczany na potrzeby dzieł misyjnych Kościoła prowadzonych przez Zgromadzenie Redemptorystów.

  Wszystkich młodych ludzi pragnących poznawać i wspierać zagraniczne misje Kościoła zapraszamy na piątkowe spotkania, które odbywają się w domu zakonnym Redemptorystów w Tuchowie o godz. 18.00. Osoby dorosłe zachęcamy do uczestnictwa we mszy świętej w intencji misji, która jest odprawiana w każdą trzecią niedzielę miesiąca w tuchowskim sanktuarium.

  WIĘCEJ: Coroczny Jarmark z Aniołami w Tuchowie

  Udostępnij