• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Redemptoryści z całego świata śladami św. Klemensa Hofbauera

  Co dwa lata, na przełomie czerwca i lipca, Kolegium Św. Alfonsa – wspólnota redemptorystów z całego świata podejmujących różnego rodzaju studa specjalistyczne w Wiecznym Mieście – organizuje pielgrzymkę śladami św. Klemensa Hofbauera po Austrii, Czechach i Polsce.

  Początkiem lipca br. grupa przedstawicieli 10 narodowości zawitała do Krakowa, gdzie modliła się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zwiedzą miasto, jego sanktuaria, Wieliczkę oraz KL Auschwitz. Udadzą się do Warszawy, gdzie w latach 1787-1808 pracował św. Klemens i jego towarzysze, wypędzeni następnie przez władze francuskie.

  Piegrzymkę jak zwykle organizuje o. dr Adam Owczarski CSsR, Dyrektor Instytutu Historycznego Zgromadzenia Redemptorystów w Rzymie. Bierze w niej udział także Wikariusz Genarała, o. Albert Eseverri CSsR oraz o. Martin Mckeever CSsR, profesor Akademii Alfonsjańskiej

  Współbraciom – Pielgrzymom życzymy dobrego pobytu na polskiej ziemi, umysłów otwartych na historię Zgromadzenia w tej części świata oraz historię Polski, a także umocnienia w redemptorystowskim powołaniu.

  red.

   

  Udostępnij