• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Redemptoryści rozpoczęli posługę duszpasterską w Mińsku

  Dnia 15 grudnia bieżącego roku ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz dokonał poświęcenia nowej kaplicy pw. Matki Bożej Loretańskiej w Mińsku. Uroczystość była podwójna, bo w tym dniu młoda wspólnota przeżywała także po raz pierwszy odpust parafialny. Nowo poświęcona kaplica znajduje się w dzielnicy Sokół i jest miejscem modlitwy parafii, która została utworzona w marcu br. Jest ona kolejną placówką duszpasterską redemptorystów na Białorusi.

  Uroczystość zgromadziła nie tylko wiernych młodej parafii, lecz także i gości przybyłych z Grodna i zagranicy. Wśród gości byli obecni przedstawiciel zarządu Prowincji Warszawskiej wikariusz prowincjała o. Piotr Chyła, prezes KSKP pan Józef Dąbrowski z małżonką oraz przedstawiciele duszpasterstwa kolejarzy z Grodna i Lidy.

  Ksiądz Arcybiskup podziękował redemptorystom za rozpoczęcie posługi w nowej parafii. Zaznaczył też, iż wierni od dłuższego czasu oczekiwali, aby w tym miejscu pojawiła się świątynia i kapłan, który będzie pomagał im wzrastać w świętości. – „Ta kaplica jest darem dla parafii i każdego, kto będzie tu przychodzić” – podkreślił w homilii.

  Odnosząc się do trwającego Adwentu stwierdził, że ten czas jest nową szansą, którą Bóg daje człowiekowi, by odrodzić się i wzrastać w wierze. Temu celowi ma służyć nowa kaplica pw. Matki Bożej Loretańskiej, jako centrum duchowe, gdzie ludzie będą mogli spotykać Boga a Jezus mocą swojej łaski będzie rodził się w ich sercach – dodał pasterz diecezji.

  Sokół jest nową dzielnicą Mińska, zlokalizowaną w pobliżu lotniska międzynarodowego. Liczy osiem tysięcy mieszkańców i ciągle się rozwija. Nowo otwarta kaplica jest aktualnie jedynym miejscem kultu religijnego dla katolików Sokoła. Jednocześnie jest pierwszą placówką redemptorystów na Białorusi poza diecezją grodzieńską. Posługę duszpasterską pełni w niej obecnie o. Stanisław Staniewski. W przyszłości dołączą do niego inni współbracia, aby we wspólnocie podjąć dzieło ewangelizacji w duchu św. Alfonsa de Liguori.

  o. Wiktor Bochan CSsR, Grodno

  foto za: www.catholic.by

  Udostępnij