• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Redemptoryści odznaczeni za posługę wśród chorych

  W katedrze warszawsko-praskiej ks. bp Romuald Kamiński,  Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby odprawił 14 października 2021 r. Mszę Świętą z okazji dnia św. Łukasza, patrona medyków. W Mszy Świętej wzięli udział przedstawiciele instytucji medycznych oraz środowiska medycznego. Po modlitwie wręczono odznaki Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia, w podzięce za dobro świadczone osobom chorym, starszym oraz współpracę z Duszpasterstwem. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się dwaj redemptoryści zaangażowani w posługę wśród chorych – o. Łukasz Baran i o. Maciej Ziębiec.

  O. Łukasz Baran CSsR jest od trzech lat kapelanem w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, który zajmuje się hospitalizacja pacjentów zarażonych wirusem HIV, żółtaczką czy malarią. Po wybuchu pandemii szpital został przekształcony w jednostkę, która zajmuje się hospitalizacją chorych na Covid-19.

  O. Maciej Ziębiec CSsR posługiwał chorym zakażonym koronowirusem jako kapelan w Szpitalu Tymczasowym na Stadionie Narodowym od początku istnienia jednostki aż po jej zakończenie. W tym czasie pomagał także w posłudze duchowej wśród zakażonych Covidem-19 m.in. w Szpitalu Południowym w Warszawie i Szpitalu Kolejowym w Pruszkowie.

  Gratulujemy!

  fot. Karolina Błażejczyk, oprac red. za: diecezja.waw.pl

   

   

  Udostępnij