• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Redemptoryści na Wielki Post 2023

  Od środy popielcowej misjonarze redemptoryści zapraszają osoby, które pragną głębiej przeżywać czas Wielkiego Postu do korzystania z codziennych rozważań Słowa Bożego. Są one publikowane na portalu kaznodziejskim redemptorystów slowo.redemptor.pl. Jest to jedna z form włączenia się w realizację tegorocznego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego motto brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

  Redemptoryści, oprócz prowadzenia misji ludowych i rekolekcji parafialnych oraz posługi medialnej, starają się również tym sposobem odpowiedzieć na zachętę papieża Franciszka zawartą w tegorocznym orędziu: „Wielki Post jest czasem łaski, na ile słuchamy Tego, który do nas mówi. A jak do nas przemawia? Przede wszystkim w Słowie Bożym, które Kościół ofiarowuje nam w liturgii: nie pozwólmy, by padło ono w pustkę. Jeśli nie zawsze możemy uczestniczyć we Mszy Świętej, czytajmy czytania biblijne dzień po dniu, także z pomocą internetu”.

  W refleksjach przygotowanych przez redemptorystów zaangażowanych w różne rodzaje działalności ewangelizacyjnej znajdujemy zachętę, by po rozważaniu podjąć konkretne postanowienia, motywujące do odnowy życia chrześcijańskiego i więzi ze wspólnotą Kościoła. Te postanowienia mają też prowadzić do konkretnych czynów miłosierdzia, jak czytamy w rozważaniu na rozpoczęcie Wielkiego Postu: „Dziś, kiedy w naszym kontekście geopolitycznym dostrzegamy wiele ofiar tragicznej w skutkach wojny w Ukrainie, wielu naszych rodaków śpieszy z pomocą – pomagając jak tylko potrafią. Kiedy przed kilkunastu dniami przyszła wiadomość o wielu ofiarach trzęsień ziemi w Turcji i Syrii, wielu ludzi otwarło swoje oczy i dostrzegło potrzebę cierpiących sióstr i braci niezależnie od języka, koloru skóry czy wyznawanej wiary”.

  Przy rozważaniach na poszczególne dni Wielkiego Postu umieszczone są też odnośniki do archiwum kazań z poprzednich lat znajdujących na portalu kaznodziejskim.

  Ponadto na antenie TV Trwam w ramach cyklu „40 dni z modlitwą” emitowane są krótkie filmowe rozważania przygotowane przez o. Pawła Drobota CSsR ze wspólnoty w Warszawie. Są to codzienne refleksje na temat osobistej, świadomej i skutecznej modlitwy.

  o. Sylwester Cabała CSsR, Bardo

   

  Udostępnij