• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Razem w misji: Wartość współpracy. Konferencja redemptorystów i świeckich

  Redemptoryści i świeccy liderzy oraz przedstawiciele wspólnot z całej Polski spotkali się w dniach 25 – 27 czerwca 2021 r. w Krakowie na konferencji „Razem w misji”. Było obecnych ponad 30 osób ze środowisk współpracujących lub zainteresowanych tą siecią współpracy.

  Poprzednie spotkania były prowadzone online. Dlatego pierwszy dzień konferencji był czasem na integrację i poznanie się zarówno poszczególnych osób, jak i reprezentowanych środowisk: Sursum Corda (Kraków, Warszawa, Zakopane, Jordanów), Zespół Misyjny Wschód, Nowe Życie (Elbląg), Niosąca Ducha (Gliwice), Pieśń Nowa (Toruń), Obfite Odkupienie (Wrocław).

  WIĘCEJ: Razem w misji: spotkanie liderów i podsumowanie pierwszego roku formacji

  W czasie konferencji zostały zaprezentowane linie generalne programu „Razem w misji”. Przedstawiono także program formacyjny drugiego roku „Wzrost: uczeń – misjonarz”. Jest to dziewięć konferencji o następujących tematach: Rozwój osobisty ucznia – misjonarza; Słowo Boże w życiu ucznia – misjonarza; Wartości ucznia – misjonarza; Liturgia i uwielbienie Boga; Moc w słabości się doskonali; Służba; Duch Święty – gorliwość; Ewangelizacja – świadectwo i czynienie uczniów; Wspólnota apostolska zewangelizowana i ewangelizująca.

  W odpowiedzi na zapotrzebowanie osób, które zakończyły pierwszy rok formacji został przygotowany zeszyt pracy osobistej. W ramach wymiany doświadczeń środowisk współpracujących w sieci został także opracowany kurs dla gospodarzy małych grup. Kilka środowisk wyraziło chęć przeprowadzenia tego kursu.

  Ważnym elementem spotkania był także wymiar duchowy. W sobotę po południu uczestnicy udali się z pielgrzymką do sanktuarium św. Jana Pawła II. Wieczorem miało miejsce zawierzenie się opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Projekt „Razem w misji” jest koordynowany przez Sekretariat Współpracy w Misji Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.razemwmisji.pl

  o. Paweł Drobot CSsR, Warszawa

  Udostępnij