• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Przesłanie przełożonego generalnego na Wielki Tydzień

  Przełożony generalny redemptorystów skierował do współbraci i współpracowników w misji przesłanie na Wielki Tydzień. Dzieli się w nim doświadczeniem modlitwy zanoszonej w różnych intencjach w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzymie. Zachęca też do umocnienia duchowych więzi i solidarności poprzez wspólne przeżywanie wydarzeń obecnego Wielkiego Tygodnia, który będzie się różnił od innych lat. Będzie go wyróżniało przeżywanie tych dni w ciszy, modlitwie i wzajemnej duchowej łączności. Niech to umocni naszą więź z Jezusem Odkupicielem i zapał apostolski dla głoszenia Ewangelii Zbawienia.

  Drodzy Współbracia, Drogie Siostry i Drodzy Bracia!

  Jeszcze raz pozdrawiam was z Rzymu, z kościoła św. Alfonsa Liguoriego. Dziękuję za pozdrowienia, a szczególnie za modlitwy.

  Każdego dnia stajemy przed Ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby modlić się za was wszystkich – za całą Rodzinę Redemptorystowską i za cały świat. Modlimy się za tych, którzy cierpią z powodu COVID-19 i za tych, którzy się nimi opiekują. Modlimy się za biednych i opuszczonych oraz za głodnych i zagubionych. Modlimy się za tak wielu z was, którzy docierają do nich z przesłaniem nadziei przez posługę społeczną, z gotowością przyjęcia, jedzeniem i schronieniem. Modlimy się za armię pracowników służby zdrowia i wolontariuszy z każdego narodu i religii, którzy służą potrzebującym. Modlimy się również o uzdrowienie naszego świata, który jest zraniony i cierpi.

  Dziś jest Niedziela Palmowa. Po czterdziestu dniach Wielkiego Postu ponownie wchodzimy w Wielki Tydzień.

  Być może niektórzy z was zastanawiają się: „Jak możemy obchodzić Wielki Tydzień w tym roku? W środku tej historycznej pandemii, która pustoszy nasz lud, nasze narody, nasz świat: jak możemy świętować?”

  Nasze kościoły są zamknięte i zamknięte. Nie możemy gromadzić się z wiernymi, aby świętować ten najświętszy tydzień. Procesje są odwołane. Nie ma drogi krzyżowej. W Wielkanocny poranek nie ma koncertów ani procesji rezurekcyjnych o wschodzie słońca. W wielu miejscach nie możemy opuścić naszych domów.

  Zobacz i wysłuchaj pełne przesłanie na wideo w j. angielskim

  Zobacz i wysłuchaj pełne przesłanie w j. hiszpańskim

  Udostępnij