• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Przełożony Generalny: Dziękuję za hojną odpowiedź i solidarność z narodem ukraińskim

  Drodzy Współbracia, Siostry, Współpracownicy i Przyjaciele!

  Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tragicznej wojny rozgrywającej się na Ukrainie. Razem z całym Kościołem zaangażowaliśmy się w Środę Popielcową w post i modlitwę o pokój. Z całej Europy i całego Zgromadzenia wielu z was angażuje się w solidarną pomoc narodowi ukraińskiemu poprzez dary w postaci pieniędzy i niezbędnych materiałów. Dziękuję za hojną odpowiedź na apel Zgromadzenia i Prowincji Lwowskiej na Ukrainie.

  Kilka milionów rodzin zostało już wysiedlonych ze swoich domów na Ukrainie, a większość z nich pozostaje w innych częściach kraju, nie mając dokąd się udać. Trwające bombardowania nadal zagrażają rodzinom, szpitalom, szkołom i innym instytucjom. Nasi współbracia, siostry i parafie wychodzą naprzeciw ich potrzebom.

  Ponad milion uchodźców uciekło już z Ukrainy do krajów sąsiednich. Ostatnie raporty i szacunki przewidują, że liczba ta będzie nadal rosła, wywołując wielki kryzys humanitarny w całej Europie. Jesteśmy szczególnie wdzięczni naszym współbraciom, siostrom i świeckim współpracownikom w krajach sąsiednich, którzy w chwili obecnej odpowiadają bezpośrednio uchodźcom.

  WIĘCEJ: Pomoc Ukrainie – współpraca redemptorystów polskich i ukraińskich

  Współbracia i wierni z Polski, Słowacji i Czech robią, co mogą, z pomocą i wsparciem wielu innych na całym świecie iw całym Zgromadzeniu. Ponieważ ten kryzys narasta i pogłębia się, prawdopodobnie każdy kraj europejski i poza nim zostanie poproszony o udzielenie schronienia i pomocy rosnącej liczbie przesiedlonych i bezdomnych uchodźców. Razem z naszymi wiernymi będziemy wezwani do otwarcia naszych serc i drzwi, by ich powitać i wesprzeć. Z wdzięcznością i nadzieją modlimy się również za tych wszystkich, którzy odpowiadają z taką hojnością i gościnnością!

  WIĘCEJ: Wiadomości od redemptorystów z Prowincji Lwowskiej (27 lutego)

  Niech Bóg wzmocni wszystkich, którzy cierpią z powodu przemocy i wojny. Niech Duch Święty otworzy serca wszystkich przywódców na dialog i pokój!

  o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny, Rzym

  za: cssr.news

  Udostępnij