• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Powitanie nowego roku w klasztorze

  W dniach 29 grudnia 2013 do 1 stycznia 2014 w domu rekolekcyjnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie odbyły się rekolekcje noworoczne. Prowadzili je o. Paweł Drobot CSsR, ks. Marek Dec oraz wspólnota Missio Christi. Tematem rekolekcji była modlitwa jako źródło życia dla chrześcijanina.

   

  Uczestnicy przeszli osobistą drogę modlitwy, na której przewodnikiem był Jezus – mistrz modlitwy. Obok mistrza przewodnikami na tej drodze byli także Maryja, niewiasta modlitwy, św. Paweł oraz uczniowie z Emaus. Uczestnicy rekolekcji mieli czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu, spotkania w grupach dzielenia, a także modlitwę słowem Bożym.

   

  Ostatnie godziny starego roku przeżywane były przez wszystkich w atmosferze radości i wspólnego świętowania. Radość, która wyrażana była przez tańce i różnego rodzaju wspólną zabawę, wypływała z wdzięczności za Boże prowadzenie w minionym roku. O północy 1 stycznia rozpoczęła się modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu, która była dziękczynieniem za zakończony rok, zawierzeniem tego co było trudne i prośbą o prowadzenie przez Ducha Świętego w nowym 2014 roku. Uczestnicy modlili się także o słowo Boże, które będzie światłem w ich życiu w nowym roku.

   

  W rekolekcjach wzięło udział 47 osób z różnych części Polski. Dla wielu był to czas odpoczynku duchowego i fizycznego. Wyjeżdżali oni z Krakowa pełni radości i sił, aby z odnowioną nadzieją rozpocząć kolejny rok życia.

   

  o. Paweł Drobot CSsR

  Udostępnij