• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Poświęcenie domu redemptorystów w Perth Amboy

  W Wigilię Bożego Narodzenia został poświęcony nowy dom polskich redemptorystów w Perth Amboy w USA. Uczynił to ordynariusz Diecezji Metuchen ks. bp Paweł Bootkoski, który co roku razem z polskimi redemptorystami pracującymi w jego diecezji w Perth Amboy oraz w Manville spożywa wieczerzę wigilijną.

  Do tej pory współbracia z racji trudnych warunków mieszkaniowych żyli w dwóch oddzielnych wspólnotach i po kilku latach starań miejscowej wspólnoty dom ten, należący do parafii, został nareszcie oddany do użytku (wcześniej był domem sióstr pracujących niegdyś w parafialnej szkole podstawowej). Poprzednia plebania dalej będzie mieściła biuro parafialne.

  Sama wieczerza wigilijna, jak co roku, upłynęła w miłej świątecznej atmosferze wśród łamania sie opłatkiem, życzeń, tradycyjnych polskich potraw i rozmów z ks. biskupem o naszej pracy, życiu parafii i całego Kościoła.

  Parafia bł. Jana Pawła II w Perth Amboy ustanowiona została w 2012 r. łącząc poprzednie wspólnoty parafialne w jedną i obejmuje teraz wiernych posługujących się czterema językami: angielskim, polskim, hiszpańskim i portugalskim. Tę niełatwą pracę duszpasterską wykonują – o. Waldemar Łątkowski (proboszcz i przełożony) oraz ojcowie Jacek Stanisławski, Stanisław Wilczek i Łukasz Drożak (wikariusze).

  Oprócz Perth Amboy i Manville polscy redemptoryści pracują również w Chicago (j. polski, hiszpański i angielski oraz Centrala Radia Maryja) i na wyspie St. Croix – US Virgin Islands (j. angielski i hiszpański). Jeden z ojców służy także w armii amerykańskiej jako kapelan, i jeszcze jeden w Toronto – dla Rodziny Radia Maryja w Kanadzie i pomaga w duszpasterstwie miejscowym.

  o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Manville, NJ – USA

  Udostępnij