Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Homiletyczny dla Kleryków

Obrzańskie seminarium oblatów stało się w piątek, 10 maja 2019 r. areną zmagań młodych kaznodziejów. Tego dnia odbył się historyczny, bo pierwszy, Ogólnopolski Konkurs Homiletyczny dla Kleryków. Nasz Współbrat, br. Aleksander Ćwik CSsR z WSD Redemptorystów w Tuchowie znalazł się gronie laureatów. Gratulujemy!
Celem konkursu było doskonalenie warsztatu homiletycznego oraz budowanie międzyseminaryjnej wspólnoty. W pionierskim przedsięwzięciu wzięło udział ośmiu uczestników. Reprezentowali oni: diecezję opolską, zgromadzenie Ducha Świętego, redemptorystów, salezjanów oraz WSD Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Jury w składzie: pani mgr Barbara Bajon, o. dr Marcin Wrzos OMI, ks. dr Michał Klementowicz, o. dr Paweł Jasina TCh oceniło wystąpienia zawodników w dwóch etapach. Pierwszy z nich polegał na wygłoszeniu wcześniej przygotowanej homilii do tekstów dowolnej niedzieli zwykłej. Po południu uczestnicy musieli w ciągu piętnastu minut przygotować wystąpienie kaznodziejskie na jeden z dwu zadanych tematów.
Jury wyłoniło następujących laureatów: Adam Cieślak SDB, Jędrzej Baranowski OMI, Aleksander Ćwik CSsR.
za: ekai.pl; fot. salezjanie.pl




























