• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Perth Amboy: Uroczystość Chrystusa Króla

   

  W niedzielę 25 listopada, w kościele katolickim, przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  W parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy ten dzień był szczególny z wielu powodów.

  Na początku swój szczególny czas mieli uczniowie klasy 8 z polskiej katechezy. To oni wraz z proboszczem o. Waldemarem Łątkowskim przygotowali uroczystą oprawę Mszy Świętej, na której zostali uroczyście przyjęci do przygotowań do sakramentu bierzmowania. Potwierdzeniem ich wzrastającej dojrzałości chrześcijańskiej była postawa wszystkich kandydatów do bierzmowania. Poprzez uroczyste ubranie, staranne i rzetelne przygotowanie swoich ról podczas Eucharystii, płynne czytanie, śpiewanie i zachowanie pokazali, że dojrzale i odpowiedzialnie podchodzą do przyjęcia kolejnego w swoim życiu sakramentu.

  Po mszy świętej przyszedł czas na kolejne atrakcje przygotowane w sali parafialnej. Dzieci wzięły udział w zabawie jesiennej, kończącej rok liturgiczny przygotowanej przez dwie klasy polskiej katechezy. Po wspólnym poczęstunku dzieci wzięły udział w specjalnie dla nich zorganizowanych zabawach i grach.  Najmłodsi mogli zrobić jesienne ozdoby i dekoracje, kolorowali i projektowali ramki na zdjęcia. Był to także wspaniały dla nich moment do wspólnego spędzenia czasu.

  Ciekawość dzieci szczególnie wzbudził stolik, przy którym mogli zagrać w grę planszową o nazwie „Znaj znak”. Gra powstała na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej i za pomocą 133 symboli opowiada historię Polski od 1918 do 1989 roku. Była to zatem wspaniała okazja aby najmłodszym opowiedzieć o historii Polski i obchodzonej w tym roku 100 rocznicy odzystkania niepodległości.

              Ostatnim, ale nie miej ważnym i ciekawym punktem niedzielnych uroczystości w parafii św.Jana Pawła II w Perth Amboy była możliwość obejrzenia wystawy pt: „Ojcowie Niepodległości” przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Dzięki ogromnej gościnności i umiłowaniu Polski przez ojca proboszcza mogliśmy obejrzeć tę wspaniałą wystawę oraz zapoznać się z sylwetkami polskich patriotów, którym zawdzięczamy wolną Polskę. Duża zaletą wystawy jest to, że została opracowana zarówno w języku polskim jak i angielskim. Dzięki temu informacje o obchodzonej przez Polaków w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dotarły do nowych odbiorców w USA.

  Podczas homilii  proboszcz zadawał pytania odnoszące się do słów Ewangelii: „ Czy wierzysz, że Jezus jest Królem? Czy Jezus jest twoim Królem?”. Dzisiejsze słowa Ewangelii pozwalają nam zastanowić się i odpowiedzieć sobie na pytanie czy należymy do Królestwa Prawdy, którego Królem jest Jezus Chrystus

   

  Beata Biały 

  www.johnpaulsecond.com

   

   

   

   

   

   

   

  Udostępnij