• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Perth Amboy: „biblijne” urodziny ks. Pawła

  W parafii pw. św. Jana Pawła II w Perth Amboy, gdzie pracują polscy redemptoryści, dzieci uczą się katechezy w języku polskim. W gronie katechetów oprócz osób świeckich, sióstr służebniczek jest również salezjanin ks. Paweł Dziatkiewicz. Ks. Paweł w ubiegłym roku zainicjował akcję 10 minut z Pismem Świętym. Akcja przebiegała w różnych wymiarach, ale niedawno nadarzyła się wyjątkowa okazja, aby ponownie przypomnieć o tym w szerokim gronie. Otóż 15 stycznia ks. Paweł świętował w naszym gronie swoje 70 urodziny.

  Z pomysłem wyszedł proboszcz parafii o. Waldemar Łątkowski, aby świętowanie przebiegało w kluczu Pisma Świętego. W podziękowaniu za trud i poświęcenie Jubilata, za zasiane „ziarno miłości” mogliśmy wyrazić wdzięczność prezentując scenki biblijne. Przedstawienie rozpoczęły najwdzięczniej jak potrafiły maluszki prezentując przypowieść o sieci. Było dużo radości i uśmiechu, bo przecież pływały rybki, były sztormy a wreszcie pełne sieci i rozśpiewana sala „Gdy na morzu wielka burza…”. Już wtedy okazało się, że widzowie są zainteresowani, tym co dzieje się na scenie. Zaraz potem pojawiła się klasa pierwsza wraz z siostrami opowiadając i pokazując przypowieść o talentach. Warto wspomnieć, że każda scenka była w innej formie.

  Druga klasa wykorzystała filmik pokazując scenkę o Miłosiernym Samarytaninie, prezentując kolorowe obrazki napotkanych a tym samym uświadomiła nam kolejny raz  nam, że najważniejsze jest w życiu serce. Każda scenka przeplatana była piosenką, którą o. Łukasz Drożak z gitarą rozpoczynał koncert publiczności. Przypowieść o robotnikach w winnicy pokazana była niezmiernie obrazowo ukazując postaci różnych ludzi, ich niezapomniane dzieła i charyzmat. Kiedy na scenie pojawiły się panny roztropne i nieroztropne wszyscy obecni czekali na finał spotkania z oblubieńcem.

  Oczywiście nie można było pominąć cudownego rozmnożenia chleba gdzie wszyscy skorzystali gdyż zarówno dzieci jak również rodzice i goście zostali nakarmieni smacznymi bułeczkami. Tak jak ponad 2000 lat temu dla wszystkich wystarczyło i jeszcze zostało. Do najstarszych należała scenka o synu marnotrawnym i niespodzianka w nowoczesnym wykonaniu, świetnie odzwierciedlająca relacje między rodzeństwem a rodzicami. Na zakończenie wystąpiła klasa ks. Pawła prezentując przypowieść o siewcy. Na koniec uczniowie podziękowali swojemu katechecie za ziarno, które zasiał pośród nich. Ziarno, które owocuje, wydaje plony a dzięki trosce rodziców wyda jeszcze obfitsze.

  W takim dniu nie sposób, żeby zabrakło urodzinowego tortu, życzeń i uśmiechu na twarzyczkach wszystkich aktorów. Niewątpliwie ta forma świętowania sprawiła wiele radości Jubilatowi a dzieciom pokazała raz jeszcze, jakie wartości kryje najpiękniejsza Księga świata. Rodzicom i katechetom udowodniła, że można świętować inaczej! Dzięki temu ciągle i nieustannie wpajać w młode serca miłość do obcowania z Pismem Świętym na co dzień.

  Katecheci z parafii św.Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ

   

  Udostępnij