• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kopenhaga

  Parafia św. Anny

  Parafia liczy ok. 40 tys. wiernych i służy im w języku duńskim, angielskim i polskim. Należy do diecezji kopenhaskiej.

  Proboszcz: o. Wiesław Podlach CSsR

  Adres: Hans Bogbinders Allé 2 – 4, DK-2300 Copenhagen S., Dania

  Kontakt: tel. +45 32 58 41 02, e-mail: info@saintanneschurch.dk

  Własna strona internetowa: saintanneschurch.dk

  Polska Misja Katolicka w Danii

  W 2015 r. została podpisana umowa pomiędzy Prowincją Warszawską a Prowincją Wiedeńską Redemptorystów o przekazaniu na własność kościoła, domu zakonnego i domu parafialnego w parafii św. Anny w Kopenhadze.

  Duszpasterstwo w kościele duńskim rozpoczęte przez współbraci z Prowincji Wiedeńskiej przeszło 100 lat temu, obejmuje obecnie rodzimą ludność j. duńskiego oraz emigrantów: przede wszystkim z Filipin (j. angielski) oraz z Polski.

  Prowincja Warszawska po latach obecności w Danii i współpracy z Prowincją Wiedeńską w trzech miejscach (Kopenhaga, Næstved i Odense) przejęła na własność i podjęła całkowitą odpowiedzialność wobec Kościoła katolickiego w Danii za pracę duszpasterską w parafii św. Anny w Kopenhadze.

  Parafia św. Anny, obok parafii w Odense, jest największą wspólnotą katolicką w diecezji kopenhaskiej. Kościół katolicki w Danii liczy ok. 40 tys. zarejestrowanych katolików, ale jest bardzo zróżnicowany z powodu obecności wielu imigrantów (ok. 1/3 wszystkich zgłoszonych katolików urodziła się za granicą, następnie wielu z tych urodzonych na miejscu pochodzi z rodzin imigranckich). Oczywiście jest jeszcze wielu, którzy uczęszczają na nabożeństwa, ale nie zgłaszają się oficjalnie. Diecezja Kopenhaga obejmuje cały teren Danii oraz Wyspy Owcze i Grenlandię. Liczy obecnie 50 parafii, ma dwóch biskupów (jeden emeryt), 78 księży oraz 5 diakonów. Ordynariuszem jest Duńczyk polskiego pochodzenia ks. bp Czesław Kozon.

  Udostępnij