• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  O. prof. Witold Kawecki CSsR laureatem FENIKSA specjalnego – nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich

  Redemptorysta, o. prof. Witold Kawecki otrzymał FENIKSA specjalnego w dziedzinie religii i kultury – ogłosiła 11 kwietnia 2024 r. Kapituła Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS, która towarzyszy Targom Wydawców Katolickich niemal od początku ich istnienia. Serdecznie gratulujemy!

  Nagrodę przyznano w uznaniu bogatej działalności Ojca Profesora, którą można rozpatrywać w co najmniej czterech przestrzeniach: wydawniczo-pisarskiej, naukowej, medialnej i kaznodziejskiej.

  Na wyjątkową uwagę zasługuje dorobek twórczy Laureata, ze szczególnym uwzględnieniem realizowanej w ostatnich latach, z olbrzymią pasją twórczą, misji ewangelizacji poprzez popularyzację sztuki oraz turystyki pielgrzymkowej, w oparciu o prezentację najważniejszych artefaktów dziedzictwa kulturowo-społecznego współczesnych Włoch, za pośrednictwem bestsellerowej autorskiej seria artystyczno-przewodnikowej.

  Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia 2024 r. o godz. 19.30 w katedrze polowej w Warszawie.

  Tego samego dnia o godz. 14.00 – 15.00 w sali koncertowej Zamku Królewskiego, w ramach Targów Wydawców Katolickich, odbędzie się wpotkanie z ks. prof. Witoldem Kaweckim i prezentacja jego najnowszej książki „Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi”. Rozmowę o najpiękniejszych podróżach po Włoszech oraz o malujących kobietach poprowadzi Magdalena Ogórek. Zaprasza Wydawnictwo Jedność. Wstęp wolny.

  WIĘCEJ: Pełna lista Laureatów nagrody FENIKS

  WIĘCEJ: O. Witold Kawecki CSsR otrzymał tytuł profesora

  red.

  Udostępnij