• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski”. Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński od dziś Czcigodnym Sługą Bożym!

  Czcigodny Sługa Boży o. Bernard Łubieński posiadał nie tylko niezwykły „dar słowa”, którego mocy ulegali liczni słuchacze jego kazań, ale potrafił też przemawiać przekonywująco w konfesjonale i na ambonie oraz w zwykłej rozmowie z ludźmi. Świadectwem tego jest też druga część artykułu Jerzego Górskiego Kazanie ojca Bernarda.

  O. Łubieński starał się także oddziaływać na innych przez słowo pisane. Napisał m.in. biografie trzech świętych redemptorystów: Alfonsa, Klemensa i Gerarda. Obecny rok kalendarzowy jest właśnie obchodzony w placówkach prowadzonych przez polskich redemptorystów jako rok św. Gerarda. Mimo upływu lat, charyzmat tego brata zakonnego wciąż pozostaje aktualny. Szukają u niego wsparcia ludzie zagubieni, potrzebujący nawrócenia i przebaczenia grzechów w sakramencie pokuty i pojednania. Jego wstawiennictwu polecają się też matki oczekujące dziecka, małżeństwa proszące o dar potomstwa czy rodziny stojące przed różnymi trudnymi wyzwaniami. By przybliżyć Wam jego postać, postanowiliśmy zamieścić w tym numerze Apostoła Polski jeden z rozdziałów książki o. Bernarda poświęcony br. Gerardowi jako patronowi dobrej spowiedzi.

  Pomocą w naszym wzroście duchowym mogą stać się dla nas również myśli z kazań, pism i listów naszego Sługi Bożego, a kolejne podziękowania za łaski otrzymane od Boga za Jego wstawiennictwem oraz prośby, niech i nas pobudzają do ufnej modlitwy o potrzebne łaski dla nas i dla naszych bliskich.

  Oddając w tym czasie w sposób szczególny cześć Matce Najświętszej śpiewem litanii loretańskiej oraz Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, nie ustawajmy także w błaganiu o rychłą beatyfikację o. Bernarda Łubieńskiego.

  Czasopismo zostało wydrukowane przez: Poligrafię Redemptorystów w Tuchowie

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33 – 170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

   

   

  Udostępnij