• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski” nr 64 (wrzesień – listopad 2020). Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński od dziś Czcigodnym Sługą Bożym!

  Mimo upływu czasu wciąż doświadczamy poważnego kryzysu spowodowanego przez koronawirus Covid-19. Wciąż w różnych miejscach naszego kraju pojawiają się nowe ogniska zakażeń. Dodatkowo specjaliści ostrzegają przed kolejną falą epidemii. Z jednej strony nasze życie powróciło w jakimś stopniu do normalności, a z drugiej jest w nas wciąż wiele lęku i strachu.

  Dlatego tak bardzo ważną rzeczą jest, byśmy nie zapomnieli, że nasze życie nie jest w rękach takiego czy innego wirusa, ale w rękach samego Boga. To od Niego je otrzymaliśmy i musimy zrobić wszystko, by go nie zmarnować. Bardzo dobrze ukazuje nam to św. Klemens Hofbauer, którego życie próbujemy sobie przybliżyć poprzez kolejne fragmenty jego życiorysu napisanego przez o. Bernarda Łubieńskiego.

  Gdy spadają na nas różne cierpienia i doświadczenia, nie brak wśród nas i takich, którzy próbują znaleźć odpowiedź na to podstawowe pytanie – dlaczego to mnie spotkało? Odpowiedzi bywają
  różne. Jako ludzie wiary, doświadczając różnorakich trudności, nie zapominajmy przede wszystkim o modlitwie, a zwłaszcza o Eucharystii. To w niej znajdziemy zawsze umocnienie. To ona też jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, o czym przypomina nam o. Łubieński w swoich rozważaniach o Mszy św. Niech umocnieniem dla nas w tym trudnym czasie będą także myśli z pism naszego Sługi Bożego oraz kolejne świadectwa różnych osób, które spotkały go w swoim życiu.

  Niech częste uczestnictwo w Eucharystii pomoże nam pokonywać wszelkie nasze lęki, byśmy nie zamknęli się na drugiego człowieka i pomogli sobie wzajemnie jak najlepiej przeżyć ten obecny czas. Nie zapominajmy też o modlitwie różańcowej w naszych rodzinach i parafiach. Wśród polecanych Bogu intencji prośmy także o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego
  o. Bernarda Łubieńskiego, którego kolejną rocznicę narodzin dla nieba będziemy obchodzić 10 września.

  Redakcja

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij