• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy, wielkopostny numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski” nr 62 (marzec 2020 – maj 2020). Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński od dziś Czcigodnym Sługą Bożym!

  Kilka dni temu rozpoczęliśmy po raz kolejny okres Wielkiego Postu, w którym Chrystus w sposób szczególny kieruje do nas wezwanie do nawrócenia i przemiany naszych serc. Byśmy mogli na nie odpowiedzieć, Syn Boży pozostawił nam niewyczerpane źródło wszelkich potrzebnych łask, jakim zawsze jest dla nas Eucharystia. Przypomina nam o tym o. Bernard w jednym ze swoich kazań o Mszy św. Pomocą w tej pracy nad sobą niech będą dla nas także myśli z jego pism.

  Dla nas redemptorystów tegoroczny Wielki Post to również zaproszenie Chrystusa do tego, abyśmy z jeszcze większą gorliwością realizowali nasze zakonne powołanie. W tym roku bowiem, dokładnie 15 marca, przypada 200. rocznica śmierci św. Klemensa Marii Hofbauera, który jest nazywany często drugim założycielem naszego Zgromadzenia. Z tej okazji, rozpoczniemy tego dnia rok jubileuszowy jemu poświęcony. Św. Klemens był przede wszystkim człowiekiem głębokiej wiary i całkowitego zaufania Bogu. Dzięki temu, przez swoją gorliwą posługę przy kościele św. Benona w Warszawie na przełomie XVIII i XIX wieku, przyczynił się do umocnienia wiary naszych rodaków w niezwykle trudnym czasie upadku naszego państwa. Ukazuje to bardzo dobrze kolejny rozdział jego życiorysu napisany przez o. Łubieńskiego zatytułowany „Nieustanna misja”.

  Również o. Bernard, uważany za drugiego po św. Klemensie fundatora redemptorystów w Polsce, będąc człowiekiem swoich czasów i środowiska, świadomym swoich słabości i wad, czerpał z wiary i zaufania Chrystusowi i Jego Matce siłę i moc do gorliwego apostolstwa. Przypomina nam o tym druga część artykułu o. Stanisława Stańczyka.

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  Czasopismo zostało wydrukowane przez: Poligrafię Redemptorystów w Tuchowie

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij