• Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy, świąteczny numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski” nr 61 (grudzień 2019 – luty 2020). Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński od dziś Czcigodnym Sługą Bożym!

  Przez najbliższe trzy lata, począwszy od pierwszej niedzieli tegorocznego adwentu, program duszpasterski Kościoła w naszej Ojczyźnie będzie poświęcony Eucharystii. Chcemy w tym czasie nie tylko pogłębić naszą wiedzę katechizmową o Eucharystii, ale przede wszystkim uświadomić sobie jej wpływ na rozwój naszego chrześcijańskiego życia. Kiedy bowiem w czasie każdej Mszy św. powtarzają się gesty i słowa Jezusa nad chlebem i winem „To czyńcie na moją pamiątkę”, to warto sobie uświadomić, że te słowa dotyczyły nie tylko tej konkretnej czynności, ale On chciał, byśmy czynili wszystko na Jego pamiątkę, żebyśmy także słowa, które głosił, które nam zostawił,czynili aktualnymi, żebyśmy również całe Jego życie czynili obecnym w naszym osobistym życiu i w życiu naszych rodzin.

  Dlatego też w tym numerze „Apostoła Polski” zamieściliśmy myśli z jednego z kazań o. Bernarda Łubieńskiego na temat tego wielkiego skarbu, jakim jest dla nas wierzących Eucharystia. W tym najbliższym roku będziemy też w Polsce przeżywać 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, a w Zgromadzeniu Redemptorystów 200-lecie narodzin dla nieba św. Klemensa Hofbauera. To właśnie dzięki niemu redemptoryści po raz pierwszy przybyli do Warszawy w 1787 r.

  Mówi o tym fragment życiorysu św. Klemensa napisany przez o. Bernarda. On sam natomiast przyczynił się do tego, że redemptoryści mogli powrócić na ziemie polskie. O tym możemy się dowiedzieć z artykułu o. Stanisława Stańczyka.

  Całość numeru uzupełniają kolejne myśli z pism naszego Czcigodnego Sługi Bożego oraz prośby i podziękowania za otrzymane za jego wstawiennictwem łaski.

  W tym czasie, kiedy będziemy obchodzić 176. rocznicę urodzin o. Bernarda (9.12) módlmy się dalej gorliwie o jego rychłą beatyfikację. Niech zbliżające się święta Bożego Narodzenia, w czasie których po raz kolejny uświadamiamy sobie, że Chrystus stał się dla nas człowiekiem, aby nas zbawić, niech będą dla każdego i każdej z Was czasem napełniania się Jego miłością, którą przyniósł na świat.

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  Czasopismo zostało wydrukowane przez: Poligrafię Redemptorystów w Tuchowie

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij