• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Niemcy: spotkanie polskich redemptorystów w Marienfried

  27 listopada 2023 r. odbyło się w Pfaffenhofen an der Roth/Marienfried comiesięczne spotkanie współbraci pracujących w Niemczech. Przewodnikiem duchowym był o. Sylwester Cabała, radny prowincjalny. W wygłoszonej konferencji poruszył temat: Redemptorysta wobec obecnej rzeczywistości.

  Jako redemptoryści potrzebujemy odwagi i męstwa oraz mądrości i rozeznania sytuacji. Cechy postawy redemptorysty: 1. Nie może się bać nowej rzeczywistości; 2. Musi zaufać Bożej Opatrzności; 3. Powinien rozpoznawać znaki czasu; 4. Zadbać o jakość życia religijnego i zakonnego; 5. Cierpliwie podejmować nowe zadania. Drugą część zdominowały aktualne sprawy Prowincji, które wybrzmiewały również w czasie spotkania po obiedzie.

  O. Sylwester przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej, w czasie której uczciliśmy św. Alfonsa Marię Liguoriego, naszego założyciela. W wygłoszonej homilii podkreślił zaufanie do Boga, który troszczy się o nas i wierność Bogu oraz otwartość serca i hojność w dawaniu. W radosnym nastroju nastąpiło pożegnanie się wzajemne i wyruszenie w drogę powrotną.

  Polscy redemptoryści obecnie pracują w Niemczech w parafiach Polskiej Misji Katolickiej w Monachium, Stuttgarcie, Landshucie i Ratyzbonie  oraz w kilku parafiach niemieckojęzycznych w Bawarii i jednej włoskojęzycznej w Badenii-Wirtembergii.

  o. Stanisław Rutka CSsR, Niemcy

  Udostępnij