• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Nasi pielgrzymi jadą na Światowe Dni Młodzieży do Panamy

  Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki podjął 11 stycznia 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu grupę młodych pielgrzymów z regionu, przygotowujących się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Organizację wyjazdu wspiera samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, program nosi nazwę „Z Kujaw do Panamy” i część młodzieży ze wspólnej grupy Redemptor-Diecezja Toruńska bierze w nim udział.

  – Cieszę się, że ci wspaniali młodzi ludzie będą promować nasze województwo podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Ta grupa osób – która wytrwale, od dłuższego czasu przygotowuje się do wyjazdu – bardzo dużo zyska. Wracając do Polski będą bardziej otwarci na innych – przecież spotkają tam rówieśników z całego świata, często o bardzo odmiennej kulturze i historii. Sądzę, że ta otwartość będzie procentować w przyszłości tym, że takim też będzie nasze województwo – mówi marszałek Piotr Całbecki.

  W grupie mamy naszych parafian z Krakowa, Gliwic, Wrocławia, Głogowa, Elbląga, Grodna i Torunia. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego z pięciu diecezji: toruńskiej, bydgoskiej, płockiej, gnieźnieńskiej i włocławskiej wspólnie tworzą program „Z Kujaw do Panamy”. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego województwa mogą poznawać dziedzictwo Świętego Patrona Ziemi – Jana Pawła II, przyczyniać się do jedności mieszkańców regionu, a w czasie ŚDM w Panamie promować Kujawy i Pomorze oraz przypominać o papieżu – inicjatorze tych wielkich spotkań młodzieży.

  Grupa kujawsko-pomorska liczy w sumie prawie 90 osób i spotykała się już kilka razy na duchowym i organizacyjnym przygotowaniu do tego wydarzenia w Toruniu, Bydgoszczy i Wrześni. W Panamie młodzież przez rozdawanie materiałów, filmy, tańce i wspólną zabawę, a przede wszystkim osobiste spotkania z młodymi z całego świata zachęcać będzie do odwiedzania Polski, szczególnie Kujaw i Pomorza oraz swoich diecezji.

  Młodzież redemptorystowska spotka się wzorem poprzednich spotkań na specjalnym „Dniu Alfonsjańskim” w parafii św. Gerarda Majelli w Panama City.

  Wyjazd odbywa się różnymi trasami w dniach 14 stycznia – 1 lutego 2019 r., wydarzenia centralne w Panama City w dniach 22-27 stycznia. Oprócz tego młodzież przebywać będzie wcześniej w diecezji Penonome, a po zakończonych ŚDM w Panama City.

  o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Wrocław

   

  Udostępnij