• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Nabożeństwo ku czci św. Gerarda Majelli w Szczecinie

  We wtorek, 15 października br. zainaugurowano w parafii pw. Najświętszego Odkupiciela w Szczecinie nabożeństwo ku czci św. Gerarda Majelli – redemptorysty. Podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w wigilię święta św. Gerarda, została poświęcona figura świętego Brata Zakonnego, która została sprowadzona z Materdomini, gdzie znajduje się jego grób. W homilii proboszcz parafii, o. Andrzej Laskosz powiedział m.in. o tym, że idea nabożeństwa zrodziła się oddolnie, dzięki wielu, czasem zaskakującym i niespodziewanym prośbom ludzi o modlitwę w intencjach, których orędownikiem jest św. Gerard. „Od dziś brat Gerard obiera sobie naszą świątynię, jako szczególne miejsce. Chciejmy dobrze wykorzystać jego obecność wśród nas, niech on tu doznaje czci i wyprasza nam te łaski, których szczególnie potrzebujemy!” – mówił w czasie homilii o. Laskosz. Po zakończeniu Eucharystii miało miejsce pierwsze, historyczne nabożeństwo ku czci św. Gerarda.

   

  Nabożeństwo ku czci św. Gerarda odbywać się będzie w każdy wtorek o godzinie 19.00. W czasie tej modlitwy szczególnie Bogu polecać będziemy małżonków, proszących o dar potomstwa, matki oczekujące rozwiązania, rodziny, a także wszystkich wiernych, prosząc o dobrą spowiedź dla każdego z nas.

   

  Podziękowania i prośby oraz świadectwa o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem św. Gerarda można zapisywać w księdze umieszczonej przy ołtarzu św. Gerarda, bądź za pośrednictwem adresu: nowenna.gerard@onet.pl.

   

  Redemptoryści ze Szczecina

  Udostępnij