• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Metafizyka Starego Testamentu, projekt prof. Bogusław Jasińskiego – możliwość subskrypcji!

  Prof. Bogusław Jasiński, znany polski filozof, a także długoletnik współpracownik i autor wydawnictwa Homo Dei oraz Laureat nagrody „Pro Redemptione” w 2020 r. od dłuższego czasu pracuje nad wielkim i godnym uznania projektem „W poszukiwaniu świata, którego nie ma – wokół metafizycznych uzasadnień pism Starego Testamentu”.

  Projekt przybiera postać książki „Czytanie Psalmów”  – monumentalnego dzieła, które zawiera oprócz z tekstów wszystkich 150 tekstów z „Psałterza” oryginalne glosy filozoficzne, komentujące każdy poszczególny psalm. Autor posiłkuje się nader oryginalną metody analizy, która wprowadza każdy inkantację do konkretnego doświadczenia egzystencjalnego. Dzięki temu wywód taki tętni życiem i jednocześnie zaprasza czytelnika do współ-myślenia z autorem.

  Książka liczyć będzie około 1500 stron. Jej wydanie jest sporym przedsięwzięciem edytorskim tym bardziej, że oprawiona  będzie w twardy oprawę, z kapitałką, wypalanym rowkiem i tasiemką. Jednym słowem będzie to edycja pomnikowa, idealnie nadająca się na prezenty i zarazem prowokująca do wielokrotnych powrotów do lektury.

  Zachęcamy do przedsprzedaży tej pozycji w FORMIE SUBSKRYPCJI. W wypadku przedpłaty cena jednego egzemplarza wynosi 170 zł, natomiast przewidywana cena sprzedaży detalicznej będzie wynosić 255 zł.

  Przedpłaty prosimy dokonywać w formie przelewu na konto z podaniem nazwiska  i  adresu  dostawy  egzemplarza. W przypadku subskrypcji odbiorca nie ponosi kosztów przesyłki, a sam egzemplarz będzie opatrzony podpisem autora.

  Nr konta 25 1090 1926 0000 0005 1412 5971

  WIĘCEJ: Metafizyka Starego Testamentu – projekt prof. Bogusław Jasińskiego, Laureata nagrody „Pro Redemptione”

  * * *

  BOGUSŁAW JASIŃSKI • Filozof i artysta, autor kilkunastu książek z zakresu filozofii i estetyki, z których najważniejsze to: „Twórczość a sztuka. Wprowadzenie do estetyki procesów twórczych”, „Myślenie  Heidegggerem”,  „Tezy o ethosofii”, Zagubiony ethos”, „Dwie fenomenologie: Husserl i Heidegger”, „Droga mysli”, „Estetyka po estetyce. Prolegomena do ontologii procesu twórczego”.

  Laureat nagrody ministerialnej I-go stopnia im. St. Wyspiańskiego, członek kilku stowarzyszeń naukowych i artystycznych w kraju i za granicą, Najwybitniejszy Młody Polak Roku 1981 wybrany w ankiecie dziennikarzy. Twórca i artystyczny lider grupy artystycznej „Pracownia Teatru”, członek „Sztuki i Teorii”, jeden z animatorów ruchu awangardy.

  Jego koncepcji ethosofii, wyłożonej w angielskiej książce „Theses on ethosophy” poświęcony był round table podczas Światowego Kongresu Filozoficznego w Brighton. Jej omówienie napisał sam Paul Ricoeur.

  Wykładowca na wielu uczelniach w kraju i za granicą, m.in. Papieskiego Fakultetu Teologicznego „Bobolanum” oraz Polskiej Akademii Nauk. Absolwent trzech fakultetów filologii polskiej, filozofii, a także Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Warszawie. Opublikował także zbiór opowiadań „Dalej, inaczej…” oraz powieść „Życie i cierpienie młodego W.” oraz „Wyrok”. Pisze także dramaty i poezje.

  Maratończyk i  triathlonista.  Żyje  na  uboczu. W górach.
  Udostępnij