• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Modlimy się o beatyfikację o. Bernarda Łubieńskiego

  We wtorek 10 grudnia redemptoryści przeżywają kolejny dzień modlitw o beatyfikację sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego, który był wybitnym misjonarzem i rekolekcjonistą przełomu XIX i XX wieku. Tego dnia zachęcają też wiernych do modlitwy o cuda i łaski przez jego wstawiennictwo.

   

  Doczesne szczątki o. Bernarda Łubieńskiego spoczywają w kościele św. Klemensa na Woli w Warszawie, który jest szczególnym miejscem rozwoju jego kultu. Przybliżaniu życia i duchowości o. Łubieńskiego służy biuletyn „Apostoł Polski”, który jest wydawany kilka razy w roku przez postulację sprawy beatyfikacji.

   

  Do ukończenia procesu beatyfikacyjnego konieczne jest stwierdzenie przynajmniej jednego cudu dokonanego przez Boga za przyczyną sługi Bożego. Świadectwa o łaskach otrzymanych za jego przyczyną prosimy zgłaszać do wicepostulatora sprawy beatyfikacji na adres: O. Sławomir Pawłowicz, ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów, e-mail: o.bernard@cssr.pl Pod ten adres można też zwracać się z prośbą o potrzebne informacje, obrazki z modlitwą o uproszenie łask oraz biuletyn „Apostoł Polski”.

   

  Zachęcamy do lektury załączonego poniżej fragmentu „Wspomnień” o. Bernarda Łubieńskiego, w którym opisuje swoje przyjście na świat i rodzinne środowisko.

   

  o. Sylwester Cabała CSsR

   

  * * *

   

  MODLITWA O UPROSZENIE ŁASK ZA PRZYCZYNĄ SŁUGI BOŻEGO O. BERNARDA ŁUBIEŃSKIEGO

  ORAZ O JEGO BEATYFIKACJĘ

   

  Boże, który Sługę Twego, Bernarda, obdarzyłeś apostolskim zapałem i mocą ducha w niesieniu krzyża, spraw prosimy, aby ten, który dla prowadzenia ludzi do Królestwa Prawdy i Miłości oddał całe swoje życie, doznawał czci świętych wśród wiernych Twojego Kościoła i był naszym orędownikiem u Ciebie. Udziel nam za jego przyczyną łaski …, której obecnie szczególnie potrzebujemy. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

   

  Pliki załączone do artykułu:
  W rodzinnym gnieździe o. Łubieńskiego

  Udostępnij