• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  „Mocni wiarą” – nowy numer Rodziny Odkupiciela

  Nowy numer biuletynu Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie – „Rodzina Odkupiciela” nosi tytuł „Mocni wiarą”. Są to pierwsze słowa 20. punktu Konstytucji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, który to przybliża cechy, mające charakteryzować prawdziwego misjonarza-redemptorystę. 

  W pierwszym dziale biuletynu, zatytułowanym „W drodze do…”, nasi bracia klerycy opowiadają o swoim doświadczeniu wiary i jej fundamentalnym znaczeniu zarówno dla formacji do misji zgromadzenia jak i do wszelkiej w ogóle działalności podejmowanej przez każdego zakonnika: wspólnotowej, duszpasterskiej, naukowej, ewangelizacyjnej itd.

  Brat Hubert Stański w artykule: „Redemptorysta mocny wiarą” dzieli się z czytelnikami swoją refleksją o fundamentalnym znaczeniu cnoty wiary dla formowania się nie tylko kleryka-redemptorysty, a więc przyszłego misjonarza, ale każdego chrześcijanina.

  W podobnym duchu pisze brat Patryk Czajkowski, który w tekście: „Moja wiara musi wzrastać”, zauważa, że wiara to pewien proces, budowanie relacji z Bogiem i dlatego nie można nigdy zatrzymać się na jednym poziomie. Nasza wiara musi dojrzewać i rozwijać się!

  W dziale drugim – „Być redemptorystą”, diakon Dominik Król oraz o. Krzysztof Wąsiewicz przybliżają czytelnikom tajniki swojej obecnej posługi dla Obfitego Odkupienia – Dominik opisuje doświadczenie katechezy, której z pasją oddaje się na ostatnim roku formacji seminaryjnej; natomiast o. Krzysztof odkrywa przed nami pracę w nowopowstałej wspólnocie redemptorystów w Poznaniu.

  W artykule programowym tego numeru, zawartym w dziale „Duchowość”, o. Jan Chaim, wykładowca dogmatyki w naszym seminarium w Tuchowie, opisuje rolę Maryi w życiu wiary każdego chrześcijanina, a także całej wspólnoty Kościoła.

  W dziale „Boży szaleniec”, br. kleryk Jakub Wiśniowski dzieli się z czytelnikami swoim świadectwem uczestnictwa w beatyfikacji 12 męczenników madryckich – naszych współbraci redemptorystów, którzy oddali życie za Chrystusa podczas wojny domowej w Hiszpanii w latach 30. XX wieku. Beatyfikacja ta odbyła się w październiku 2022 roku w Madrycie.

  Następnym stałym punktem naszego biuletynu jest dział: „Młodzi młodym”. W niniejszym numerze, poprosiliśmy dwie młode kobiety, od lat współpracujące z naszym zgromadzeniem, o podzielenie się swoją historią wysiłków o zachowanie wiary w środowiskach nieraz bardzo jej nieprzychylnych lub po prostu obojętnych. Są to Barbara Dworzańska ze Szczecinka oraz Kinga Barnaś z Tuchowa.

  Nie mogło zabraknąć także żelaznego działu, jakim jest Centrum Duszpasterstwa Powołań, a w nim świadectwa z wakacyjnych rekolekcji i fotokronika. Na koniec garść zdjęć i wiadomości z życia naszych wspólnot formacyjnych – postulatu i studentatu w Tuchowie, a w nim – ferie zimowe, sesja, święcenia diakonatu i wiele więcej!

  Osoby pragnące prenumerować nasze czasopismo prosimy o kontakt z redakcją pod numerem telefonu 14 632 72 00 lub mailowo rodzina.odkupiciela@gmail.com lub drogą pisemną pod adresem: Redakcja Rodziny Odkupiciela ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów.

  Zapraszamy również do odwiedzenia naszej seminaryjnej strony https://wsd.redemptor.pl/rodzina-odkupiciela/, gdzie również dodawane są archiwalne numery naszego Biuletynu.

  Za wszystkich darczyńców naszego biuletynu zostanie odprawiona Msza Święta dnia 7.05.2023 roku o godzinie 9:00 w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Zapraszamy do lektury!

  br. Jakub Ciepły CSsR – redaktor naczelny „Rodziny Odkupiciela”

   

  Udostępnij