• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  „Matczyne odwiedziny” u redemptorystów w Szczecinie

  W dniach 19-20 grudnia 2013 r. we wspólnocie redemptorystów w Szczecinie miało miejsce nawiedzenie Ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystość odbyła się w bardzo podniosłej, a zarazem niezwykle ciepłej i serdecznej atmosferze. Specjalnie na tę okazję przybył do nas z Warszawy Wikariusz Prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. Piotr Chyła, który przewodniczył Eucharystii na rozpoczęcie peregrynacji. Podczas homilii i konferencji podzielił się z nami swoim doświadczeniem wiary w wymiarze maryjnym, a także zachęcił nas do zawierzenia swego życia Tej, która z ufnością przyjęła wolę Boga w swoim życiu. Po wieczornej Mszy św. odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Indywidualne czuwanie przed Obrazem trwało do późnych godzin wieczornych i nocnych.

   

  W drugim dniu peregrynacji centralnym punktem była Eucharystia, której przewodniczył o. Mieczysław Witalis, zaś homilię wygłosił o. Wikariusz. Przytaczając słowa ks. abpa Andrzeja Dzięgi, o. Mieczysław wspomniał, że ta wizyta Maryi w naszej wspólnocie ma bardzo zwyczajny i „matczyny” charakter. Maryja weszła w naszą codzienność, w nasze obowiązki, trudności, radości i nadzieje. Ufamy, że te odwiedziny będą przynosić obfite owoce w całej wspólnocie i w życiu każdego z nas. W uroczystości peregrynacyjnej wziął udział również o. Grzegorz Mazur z pobliskiego Pasewalku.

   

  Krótko przed godz. 17.00 przybyła delegacja księży salezjanów, której przekazaliśmy Święty Wizerunek Nawiedzenia.

   

  Nasza wspólnota zakonna w Szczecinie była pierwszym ze wszystkich redemptorystowskich domów, które nawiedzi na swojej peregrynacyjnej trasie Ikona Matki Bożej.

   

  Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po wszystkich klasztorach męskich w Polsce rozpoczęła się 16 października 2013 r. na pamiątkę 50. rocznicy pierwszego takiego wydarzenia, kiedy to sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński przekazał zakonnikom jasnogórski Wizerunek.

   

  o. Grzegorz Woś CSsR

  Udostępnij