• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Lublin: kolejni absolwenci Tirocinium Pastoralnego

  Kolejny rok formacji w naszej prowincji zakończył się w poniedziałek, 10 czerwca 2024 r. Krzyże misyjne oraz błogosławieństwo na posługę głoszenia misji i rekolekcji otrzymali po dwóch latach przygotowania o. Łukasz Kalisz CSsR i o. Łukasz Baran CSsR.

  Uroczystej Eucharystii przewodniczył prowincjał redemptorystów o. Dariusz Paszyński CSsR. W swoim słowie nawiązał do Ewangelii, w której Pan Jezus mówi o ośmiu błogosławieństwach. Zachęcił, aby odczytać znaczenie tej perykopy poprzez zrozumienie pierwszego błogosławieństwa, które brzmi: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie”. Dla misjonarzy być ubogim w duchu to przyjąć prawdę i być otwartym na działanie Boga. 

  Ojcowie przez ostatnie 2 lata przygotowywali się do posługi misjonarza – redemptorysty poprzez intensywne studium oraz praktykę duszpasterską i rekolekcyjną. Teraz, po ukończeniu Tirocinium Pastoralnego, z nowym zapałem i z mocą Ducha Świętego podejmą nowe misyjne i rekolekcyjne wyzwania w ramach Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

  Formacja w tirocinium obejmuje zarówno teoretyczne, jak i praktyczne przygotowanie do podjęcia działalności misyjnej: m.in. wprowadzenie w koncepcję misji redemptorystów w Polsce, w problematykę współczesnego Kościoła oraz świata, a także w zagadnienia związane z komunikacją słowną. Tirocinium Pastoralne stanowi jeden z etapów formacji ciągłej redemptorystów w Prowincji Warszawskiej i jest bezpośrednim przygotowaniem do zaangażowania w apostolat misyjny.

  o. Łukasz Baran CSsR, fot. o. Mirosław Chmielewski CSsR, Lublin

  Udostępnij