• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Lubaszowa: zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”

  Tradycyjnie, na przełomie kwietnia i maja odbył się 63. Ogólnopolski Zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód” (30 kwietnia – 3 maja 2023 r.). W tym roku było nam dane spotkać się w Domu Rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej, gdzie każdy Wschodowicz wraca z sentymentem.

  Zjazdy ZM „Wschód” mają charakter przede wszystkim formacyjny, dlatego centralnym punktem dnia jest Eucharystia – od niej też rozpoczął się Zjazd. Nie zabrakło wspólnych modlitw czy spotkań przy kawie i herbacie. Stałym punktem naszego Zjazdu jest wysłuchanie konferencji. Tym razem wygłosił ją dla nas o. Zbigniew Kotliński CSsR, wieloletni misjonarz w Argentynie, Boliwii, Białorusi, Kazachstanie i Rosji. Tego dnia odwiedził nas także o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, wikariusz przełożonego Prowincji. W swoim przesłaniu do Zespołu przypominał, że wszyscy Wschodowicze winni iść w jednym kierunku, mieć ten sam cel oraz by nie towarzyszył im strach we współpracy świeckich z osobami duchownymi czy konsekrowanymi. Słoneczne popołudnie zachęcało do spacerów, m.in. na Brzankę, gdzie można było podziwiać piękną panoramę Tatr.

  WIĘCEJ: Wakacyjne rekolekcje Zespołu Misyjnego „Wschód”

  Następny dzień to kolejna okazja do wspólnej modlitwy, posiłków czy integracji. Cały wtorkowy dzień został poświęcony na to, aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdów rekolekcyjnych na Wschodzie. Pierwsza część była przeznaczona na teoretyczną pracę w mniejszych grupach. Zaś popołudnie było przeznaczone na przypomnienie, jak i nauczenie się nowych zabaw czy tańców integracyjnych, które można wykorzystać podczas zabaw z dziećmi na wyjazdach wakacyjnych. Nie zabrakło też wspólnego nabożeństwa majowego.

  Ostatni dzień to czas na wspólne rozmowy niedokończone, podsumowania, plany na przyszłość. Kolejna taka okazja dopiero za kilka miesięcy.

  Każdy zjazd jest naszym przygotowaniem do wyjazdów wakacyjnych na rekolekcje. Wszyscy mamy w tym swój udział. Dziękujemy za każde wsparcie to duchowe jak i materialne, nieustannie prosimy o więcej, bo bez was to się nie uda.

  Sylwia Guzik, Członek Zarządu Zespołu Misyjnego „Wschód”

  * * *

  Zespół Misyjny „Wschód” istnieje od 1991 roku i działa przy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Siedziba Zespołu mieści się w Tuchowie, przy Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów. Członkami „Wschodu” oprócz zakonników są osoby świeckie, w różnym wieku i wykonujące różne zawody, np.: nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, kierowcy oraz studenci i uczniowie szkół średnich.  Zasadniczym celem Zespołu jest pomoc parafiom katolickim na terenie byłego ZSRR. Przejawia się ona szczególnie w organizowaniu, wspieraniu i prowadzeniu rekolekcji, głównie dla dzieci i młodzieży. Są to zazwyczaj tygodniowe rekolekcje typu oazowego.

  Więcej na: https://zmwschod.redemptor.pl/

  Udostępnij