• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Lubaszowa: rozpoczęcie nowicjatu

  W Lubaszowej k. Tuchowa 14 sierpnia 2015 swój nowicjat rozpoczął kolejny rocznik – tym razem 9 młodych braci. Ośmiodniowe rekolekcje przygotowujące do tego wydarzenia głosił dla nich o. Kazimierz Fryzeł CSsR.

  Wszystkich zebranych powitał Przełożony Domu Zakonnego w Lubaszowej oraz Magister Nowicjatu, o. Mariusz Chyrowski CSsR. Uwagę uczestników tego ważnego wydarzenia skierował ku o. Henrykowi Zienkiewiczowi CSsR, rozpoczynającemu w tym roku dwudziestolecie pracy formacyjnej. Uroczystym nieszporom, w czasie których kanonicznie rozpoczęli nowicjat dotychczasowi postulanci, przewodniczył Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. Janusz Sok CSsR. W czasie krótkiej homilii podkreślił zasadność tego okresu, ukazał rzeczywisty cel – spotkanie osobowe z Jezusem Chrystusem i doświadczenie Jego obecności w swoim życiu. Mówił o odwadze i lęku oraz o pozornym „marnowaniu czasu” dla Boga.

  W krótkim słowie zwrócił się również do wychowawców –  podziękował wszystkim zaangażowanym w różne etapy formacji tych młodych ludzi, począwszy od prefekta postulatu o. Henryka Zienkiewicza CSsR, jego socjusza o. Marcina Gacka CSsR oraz magistra nowicjatu o. Mariusza Chyrowskiego CSsR i jego socjusza o. Marcina Klamki CSsR. Nowi nowicjusze zostali powierzeni troskliwej opiece tych ostatnich na kolejny nadchodzący rok, który dla nich będzie czasem przemiany, odkrycia głębi swego powołania i zbliżenia się do Tego, który ich wezwał do życia konsekrowanego. Całą uroczystość uwieńczyła pieśń do Matki Najświętszej, Tej która jest opiekunką powołań. Jej opiece polecajmy nowych nowicjuszy naszej Prowincji.

  br. Piotr Mazur CSsR, Lubaszowa

  fot. br. Jakub Gościński CSsR, Lubaszowa; br. Dominik Jurek CSsR, WSD Tuchów

  Udostępnij