• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Lubaszowa: różańcowy dzień skupienia

  W sobotę 23 października 2021 r. w domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej odbył się  „maryjny” dzień skupienia dla  uczestników codziennej modlitwy różańcowej na dróżkach przy sanktuarium w Tuchowie, przedstawicieli Rycerstwa Niepokalanej i róż różańcowych z parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie i okolic.

  Piękna słoneczna pogoda, wspaniałe jesienne krajobrazy i widoki roztaczające się ze wzniesienia sprzyjały modlitwie, refleksji i zadumie nad tematem: „Różaniec – skarb, który trzeba odkryć” (św. Jan Paweł II). Tę niezwykle piękną, prostą i  głęboką modlitwę różańcową pomagał nam ponownie odkryć i zachwycić się nią ojciec rekolekcjonista Józef Grzywacz CSsR.

  Spotkanie rozpoczęliśmy rankiem modlitwą – siedmioma słowami Maryi zaczerpniętymi z Biblii i zanotowanymi na kartach Pisma Świętego. Po każdym słowie została zapalona jedna świeca i odmówiona modlitwa przez uczestnika spotkania. Była to bardzo poruszająca serca, inna, skrócona forma modlitwy różańcowej. Następnie podczas konferencji ojciec misjonarz zapoznał nas z historią powstania i odmawiania modlitwy różańcowej zachęcając jednocześnie do zapoznania się ze wspaniałym opracowaniem książkowym Wincentego Łaszewskiego „Wszystko o różańcu, który może wszystko”.

  W czasie przerwy kawowej w miłym gronie i przy pysznym cieście mogliśmy ucieszyć się sobą, wymienić swoje myśli i refleksje oraz podziwiać z okien budynku piękną jesienną panoramę.

  Kolejnym ogniwem dnia skupienia było pochylenie się nad listem apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” św. Jana Pawła II. Kulminacyjnym punktem naszego spotkania, tak jak i modlitwy Zdrowaś Mario, był Jezus – przychodzący do nas podczas sprawowanej Eucharystii. Na podsumowanie dnia liderzy poszczególnych grup dzielili się refleksjami na temat zgłębianych treści.

  Radośni i ubogaceni duchowo powróciliśmy do naszych domów, by rozkrzewiać modlitwę różańcową i dawać świadectwo o jej wielkiej potędze w naszych trudnych czasach. „Niech ten dobry zwyczaj nie słabnie. Niech  trwa i będzie praktykowany z coraz większą gorliwością tak, by szkoła Maryi, lampa światła świeciła wciąż jaśniej w sercach chrześcijan i w ich domach” (Benedykt XVI).

  Serdeczne  podziękowania składamy redemptorystom z „Góry Tabor” za gościnność i życzliwe przyjęcie, a szczególnie o. Józefowi Grzywaczowi za podjętą inicjatywę i wspaniałe poprowadzenie dnia skupienia.

  Uczestnicy dnia skupienia

  Udostępnij