• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Łomnica-Zdrój: warsztaty plastyczne

  W dniach od 31 lipca do 3 sierpnia 2018 r. w Łomnicy Zdroju odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych „U Pana Boga za miedzą”. Prowadziła je Pani artysta plastyk Ewa Gadnicka Włodarczyk – absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Grafiki.

  Pani Ewa na spotkaniach z dziećmi i dorosłymi dzieliła się swoją wiedzą i talentem, czego owocem były wspaniałe prace dzieci i dorosłych, przedstawiające piękno Bożego stworzenia i uroki Łomnicy. Czyniła to z dobrej woli, całkowicie bezpłatnie, za co szczególnie jesteśmy jej wdzięczni. Miejscem warsztatów jak i organizatorem była Świetlica Kulturalna oraz Dom Zakonny Redemptorystów w Łomnicy Zdroju.

  Artystka na co dzień zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, maluje, rysuje, tworzy grafikę warsztatową. Pisze także ikony kanoniczne. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz międzynarodowych plenerach malarskich.

  o. Andrzej Bałuk CSsR, Łomnica-Zdrój

  WIĘCEJ: cadr.redemptor.pl/lomnica

  Dom Rekolekcyjny „Marianum” w Łomnicy-Zdroju położony jest w górzystej krainie Ziemi Sądeckiej, o bardzo urozmaiconym krajobrazie: beskidzkie góry, doliny z wodami mineralnymi wpływającymi ze skał, liczne zabytki, kultura ludowa – liczne cerkwie. Łomnica Zdrój – jest to miejscowość letniskowa i uzdrowiskowa, położona w dolinie potoku Łomniczanki. Znajdują się tu liczne szlaki turystyczne, w pobliżu bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych, a szczególnie polecamy cenne źródła mineralne – szczawy ziemno-alkaliczno żelaziste z zawartością dwutlenku węgla. Samo otoczenie, jak i klimat Domu Rekolekcyjnego stwarza doskonałe warunki do modlitwy, ciszy, odpoczynku.

  Udostępnij