• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  KRE: implementacja decyzji XXV Kapituły Generalnej

  Europa mapa

  Implentacja decyzji ostatniej Kapituły Generalnej i przygotowania do spotkań formacyjnych oraz ewanagelizacji i zaangażowania w sprawy społeczne w 2017 r. były głównymi tematami spotkania Rady Konferencji Redemptorystów Europy w Rzymie w dniach 3-4 lutego 2017 r.

  W spotkaniu wzięli udział o. Pedro Lopez CSsR, Radny Generalny; o. Johannes Roemelt CSsR, Przełożony Prowincji Św. Klemensa; o. Piotr Sułkowski CSsR, Sekretarz i o. Jacek Zdrzałek CSsR, Koordynator KRE.

  Wikariusz Generała, o. Alberto Eseverri CSsR, wziął udział w spotkaniu drugiego dnia, który został prawie w całości poświęcony decyzjom ostatniej Kapituły Generalnej. Jest ich 52, a 18 z nich poświęconych jest szczególnie idei i działalności kontynentalnych konferencji naszego Zgromadzenia.

  WIĘCEJ: wszystkie informacje o XXV Kapitule Generalnej

  O. Alberto powiedział, że oficjalna wersja decyzji będzie wkrótce przesłana do wszystkich Współbraci ponieważ tłumaczenie jest już na ukończeniu. Z powodu dużej liczby decyzji Rada Generalna przygotowuje specjalną agendę przezentującą priorytety ich wprowadzenia w życie. Dokument ten będzie jeszcze poddany dyskusji Rady Generalnej i Koordynatorów w czasie spotkania 13-17 marca 2017 r. w Rzymie, a następnie każda Rada Konferencji przygotuje sposób przygotowań do trzeciej fazy Kapituły Generalnej i stosownych zebrań. Sprawa ta będzie także głównym tematem spotkania komisji przygotowawczej trzeciej fazy Kapituły Generalnej w KRE, które odbędzie się w Rzymie w dniach 6-7 kwietnia br. (same zaś obrady trzeciej fazy w Perth w Szkocji w dniach od 4 do 9 września 2017 r.)

  We wstępnej dyskusji skupiono się na programach wspólnej początkowej i stałej formacji, które pomogą w procesie implementacji decyzji Kapituły Generalnej.

  o. Jacek Zdrzałek CSsR, Koordynator KRE/red.

  za: cssr-europe.com

  Udostępnij