• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kraków: rozpoczął się międzyprowincjalny miesiąc odnowy przed ślubami wieczystymi

  W Krakowie rozpoczął się 8 lipca 2024 r. międzyprowincjalny miesiąc duchowej odnowy dla braci przygotowujących się do złożenia wieczystej profesji zakonnej.

  Wspólną medytacją oraz Mszą świętą pod przewodnictwem o. Dariusza Paszyńskiego – przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów pięciu współbraci z trzech europejskich prowincji rozpoczęło swój miesiąc odnowy – czas przygotowań do złożenia profesji wieczystej. Z Prowincji Lwowskiej – trzech braci, oraz po jednym z Prowincji Bratysława-Praga i z Prowincji Warszawskiej.

  W kolejnych dniach – dzięki zaproszonym gościom – uczestnikom przybliżane będą treści dotyczące formacji zakonnej, kapłańskiej i ściśle redemptorystowskiej. Będzie to również czas modlitwy i braterstwa ze współbraćmi pochodzącymi z innych jednostek.

  Po zakończeniu miesiąca odnowy, 4 sierpnia dwaj bracia: z Prowincji Warszawskiej i z Prowincji Bratysława-Praga rozpoczną swoje rekolekcje ścisłe przed ślubami wieczystymi w klasztorze sióstr redemptorystek w Bielsku-Białej. Natomiast bracia z Prowincji Lwowskiej rekolekcje przed ślubami wieczystymi będą przeżywać w swoim kraju.

  br. Łukasz Malinowski, WSD Redemptorystów w Krakowie

  Udostępnij