• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kraków: dzień wspólnoty redemptorystowskiej oazy

  W dniach od 24 do 26 lutego 2023 r. w Krakowie odbyły się Dni Wspólnoty Oazowej. Uczestniczyli w nim oazowicze wraz ze swoimi duszpasterzami z naszych redemptorystowskiej wspólnot parafialnych w Elblągu, Gliwicach, Głogowie, Krakowie, Łodzi, Szczecinku, Toruniu, Tuchowie i Wrocławiu. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 98 osób.

  Dzień Wspólnoty rozpoczęliśmy w piątek Eucharystią pod przewodnictwem o. Macieja Plewki, proboszcza z naszej łódzkiej parafii. Wieczór spędziliśmy na zawiązaniu wspólnoty, co zawsze sprzyja wzajemnej integracji i poznawaniu siebie.

  Sobotnie przedpołudnie upłynęło nam na modlitwie i formacji. Konferencję wygłosił o. Aleksander Ćwik – o chrześcijaństwie na serio – a po niej uczestnicy dyskutowali w grupach na ten temat. Uwieńczeniem tego czasu była Eucharystia pod przewodnictwem radnego prowincjalnego o. Sylwestra Pactwy.

  Popołudnie spędziliśmy na rozgrywkach sportowych i konkursie wiedzy religijnej. Młodzież oazowa została podzielona na dziewięć drużyn, którym patronował święty lub błogosławiony z redemptorystowskiej rodziny zakonnej. Po zsumowaniu wyników turniejów w siatkę, tenisa stołowego, rzutki oraz konkursu wiedzy wygrała drużyna św. Klemensa. Wieczorową porą spotkaliśmy się na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, którą poprowadził o. Grzegorz Gut.

  Niedzielne przedpołudnie było czasem podsumowania zjazdu, wręczenia nagród dla zwycięzców i nagród pocieszenia dla wszystkich uczestników. Zakończyliśmy zjazd Eucharystią ze wspólnotą parafialną w Krakowie pod przewodnictwem o. Pawła Zyskowskiego.

  o. Bogusław Nawracaj CSsR, Kraków

  WIĘCEJ: Rekolekcje oazowe 2022

  Udostępnij