• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  KG XXVI: wzajemnie słuchanie się i modlitwa osnową drugiego tygodnia obrad

  W drugim tygodniu obrad Kapituły Generalnej Zgromadzenia Redemptorystów uczestnicy pracują nad pięcioma tematami, zgodnymi z poszczególnymi rozdziałami naszych Konstutycji. Każdy dzień wypełniony jest wzajemnyn słuchaniem się w parach lub małych grupach, modlitwą wspólna i indywidualną oraz plenarną dyskusją.

  Kolejny tydzień obrad prowadzony jest według metody, różnej od zwyczajowych spotkań tego typu. Każdego przedpołudnia ma miejsce spotkanie i pogłębiony dialog w parach na zadane przez moderatorów tematy, dłuższa modlitwa osobista, następnie spotkanie na poziomie grupy językowej w celu dokładniejszego wyrażenia osobistej refleksji, a po południu czas na wysłuchanie w obecności wszystkich i rozmowa.

  Poniedziałek, 19 września został poświęcony redemptorystowskiej tożsamości, wtorek misji, środa życiu zakonnemu redemptorystów, czwartek formacji do misji, a ostatni dzień drugiego tygodnia obrad zarządzaniu wspólnotą apostolską.

  Taki sposób prowadzenia kapituły ma na celu dobre przygotowanie do czekających w trzecim tygodniu uczestników wyborów nowego przełożonego generalnego i jego rady oraz podjęcia decyzji kierunkujących życie apostolskie redemptorystów w następnych latach.

  W drugim tygodniu w kapitule bierze udział także pięcioro świeckich współpracowników redemptorystów, reprezentujących pięć kontynentalnych konferencji: pani Judith Agu (Afryka i Madagaskar), pani Anne Walsh (Ameryka Płn.), pan Bohumir Zivcak (Europa), pani Roksan Latorre (Azja i Oceania), pani Vanda Maria de Carvanho Leima (Ameryka Łacińska i Karaiby).

  WIĘCEJ: wszystkie informacje o XXVI Kapitule Generalnej

  Na stronie internetowej całego Zgromadzenia Redemptorystów cssr.news jest umieszczona podstrona cssr.news/26CG/, która zbiera wszelkie wiadomości o XXVI Kapitule Generalnej.

  Informacje o XXVI Kapitule Generalnej w języku polskim są systematycznie publikowane na stronie redemptor.pl i łatwe do znalezienia dzięki linkowi u góry strony lub po kliknięciu przy artykule związanym z tym tematem na tag: XXVI Kapituła Generalna.

  WIĘCEJ: Galerie zdjęć w serwisie flickr.com

  oprac. red. na podst. cssr.news/26CG

   

  Udostępnij