• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Kapituła Prowincji rozpoczyna prace nad nowym planem pastoralnym

  23 stycznia 2017 r. w ośrodku rekolekcyjnym redemptorystów w Rowach rozpoczęła się kolejna sesja XVI Kapituły Prowincji Warszawskiej Redemptorystów – w tym roku poświęcona szczególnie nowemu planowi pastoralnemu.

  IMG_20150719_071515W Kapitule udział biorą redemptoryści pracujący zarówno w Polsce, jak też w wielu miejscach całego świata (Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji). Uczestnicy Kapituły (41 ojców, 2 braci i 2 kleryków) chcą wypracować nowe praktyczne wskazania do życia apostolskiego polskich redemptorystów, zwracając szczególnie uwagę na naszą pracę z młodzieżą. W planie znajdzie się także miejsce na misje ludowe i rekolekcje, misje zagraniczne, pracę w parafiach i media.

  Obrady inspirowane są adhortacją papieża Franciszka „Evangelii gaudium” oraz hasłem nowego sześciolecia wyznaczonym przez zakończoną w listopadzie 2016 r. Kapitułę Generalną całego Zgromadzenia: „Świadkowie Odkupiciela solidarni dla misji w zranionym świecie”.

  W spotkaniu udział bierze także Przełożony Generlany Redemptorystów, o. Michael Brehl CSsR, prezentując wyniki obrad Kapituły Generalnej oraz Koordynator Konferencji Redemptorystów Europy, o. Jacek Zdrzałek CSsR.

  WIĘCEJ: wszystkie informacje o XXV Kapitule Generalnej

  red.

   

  Udostępnij