• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Kapituła Generalna: o. Alberto Eseverri CSsR wybrany na Wikariusza Generalnego

  Po trzech głosowaniach 101 członków Kapituły Generalnej wybrało dziś, 14 listopada 2016 r., o. Alberto Esseveri CSsR na Wikariusza Generalnego. Tym samym w pełni ukonstytuowana została już Rada Generalna.

  Z sześciu radnych pięciu miało głos bierny (br. Jeffrey Rolle CSsR jako nie-duchowny, mimo że jest Radnym Generalnym, nie może pełnić tej funkcji). O. Alberto pochodzi z Prowincji Madryckiej i jest już po raz drugi członkiem Rady Generalnej. W Polsce gościł ostatnio rok temu jako wizytator ze strony Zarządu Generalnego. Gratulujemy!

  Przed serią głosowań Przełożony Generalny, o. Michael Brehl CSsR podziękował swojemu ustępującemu z urzędu Wikariuszowi, o. Enrique Lopez CSsR z Paragwaju, za dobrą i owocną sześcioletnią współpracę.

  W tym tygodniu Kapituła Generalna obraduje nad postulatami zgłoszonymi w trakcie dwuletniego przygotowania oraz nad sposobami pełnienia misji redemptorystów w następnych latach.

  WIĘCEJ: O. Michael Brehl CSsR ponownie Przełożonym Generalnym Redemptorystów

  WIĘCEJ: Nowy Zarząd Generalny Zgromadzenia Redemptorystów

  WIĘCEJ: wszystkie informacje o XXV Kapitule Generalnej

  Pełne relacje z każdego dnia Kapituły wraz z codziennym filmowym podsumowaniem dnia (w j. angielskim, hiszpańskim i włoskim) na stronie: cssr.news

  Pełna galeria zdjęć: flickr.com

  Kanał You Tube „Scala News” – transmisje na żywo z obrad Kapituły i materiały filmowe

  red.

  30888878711_6667620b66_o

  Udostępnij