• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Jesienny Dzień Wspólnoty Animatorów Ruchu Światło – Życie w Gliwicach

  W dniach 7-9 października 2022r. w Gliwicach odbył się Dzień Wspólnoty Animatorów (DWA), czyli kluczowe spotkanie ukierunkowujące młodzieżową formację oazową w parafiach redemptorystów na najbliższy rok pracy.

  Do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, zawitali reprezentanci oaz redemptorystowskich z Głogowa, Szczecinka, Wrocławia, Tuchowa, Torunia oraz Krakowa. Zostali oni serdecznie ugoszczeni przez gliwicką wspólnotę oazową.

  DWA odbywają się 2 razy do roku – w czasie jesiennym i wiosennym. Jesienne wydarzenie ma na celu podsumowanie wakacyjnych rekolekcji oraz wspólne omówienie dalszej drogi formacyjnej. Tym zajmowali się animatorzy wraz z moderatorami w Gliwicach.

  DWA rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji rozwoju oaz redemptorystowskich, a dzień zakończyliśmy wspólną agapą, która wprowadziła nas w swoisty klimat Ruchu – Światło Życie. Sobota była najistotniejszym dniem. Odbyły się wtedy spotkania moderatorów i animatorów, Poruszone zostały kwestie dotyczące stopni formacyjnych, minionych rekolekcji, stanu każdej wspólnoty, celów i kierunków do których chcemy zmierzać.

  WIĘCEJ: Rekolekcje oazowe 2022

  Po intensywnych rozmowach i rozważaniach nad rozwojem Ruchu Światło – Życie chwilą wytchnienia była dla nas wizyta w palmiarni miejskiej i wspólny spacer po Gliwicach, na którym dotarliśmy między innymi do radiostacji. DWA zakończyliśmy niedzielną Eucharystią o godz. 9:30 i spotkaniem podsumowującym.

  Był to dla nasz bardzo owocny i przyjemny czas motywujący do działania zgodnie z naukami oraz wolą Jezusa Chrystusa. Bóg zapłać za każdą modlitwę w intencji naszych redemptorystowskich wspólnot oazowych.

  Zosia Boduch, Gliwice; fot. uczestnicy

  Udostępnij