• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Jedna wspólnota: Wytrwać wiernie w misji – Chleb na drogę

  Ukazał się kolejny numer biuletynu formacyjnego „Jedna Wspólnota”, który przygotowało Centrum Duchowości Redemptorystowskiej w Rzymie. Materiał nosi tytuł: „Wytrwać wiernie w misji – Chleb na drogę”.

  Zarząd Generalny ogłosił rok 2020-2021 Rokiem Jubileuszowym ku czci „drugiego założyciela” Zgromadzenia, świętego Klemensa Marii Hofbauera z okazji 200-lecia jego śmierci.

  Kiedy myślę o życiu naszego brata Klemensa Hofbauera, pierwszym słowem, które przychodzi mi na myśl, jest „wytrwałość”. Niektórzy ludzie myślą o wytrwałości jako o synonimie uporu, ale dla mnie wytrwałość to zupełnie inny atrybut. Wytrwałość, daleka od zawziętego uporu, ma głębszą jakość i niesie ze sobą konotację głębokiej wierności i głębokiego zaangażowania. Kiedy odszukałam to słowo w słowniku Merriam-Webster, stwierdziłam, że wytrwałość jest definiowana jako „ciągły wysiłek, w celu zrobienia lub osiągnięcia czegoś, pomimo trudności, porażek lub sprzeciwu; niezłomność”. Obok tej definicji powinno być zdjęcie św. Klemensa Hofbauera!

  Zapraszamy redemptorystów, redemptorystki, świeckich współpracowników i wszystkich zainteresowanych duchowością apostoła Warszawy i Wiednia do zapoznania się z tym materiałem. Cały biuletyn można przeczytać lub pobrać na naszej stronie.

  Udostępnij